اقتصادی و بازار سرمایهبانک و بیمهتسهیلاتدسته‌بندی نشدههمدان- سردبیر

طی سال گذشته؛ ۹ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی در استان همدان ایجاد شد

مدیر شعب بانک کشاورزی استان همدان گفت: پرداخت ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی این بانک در سال گذشته زمینه ایجاد ۹ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی را در سطح استان فراهم کرده است.


به گزارش بازار کار به نقل از خبرنگار ایرنا، هوشنگ حیدرنژادیان  در جمع خبرنگاران افزود: ۵۰ درصد تسهیلات اشتغال روستایی طی سال گذشته به بانک کشاورزی اختصاص یافت که این امر نشان از توانمندی این بانک در حوزه اشتغالزایی دارد.
وی با بیان اینکه تولید، اشتغال و کارآفرینی اولویت بانک کشاورزی است افزود: طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه و پرداخت سرمایه در گردش به واحدهای دام و طیور به بانک کشاورزی محول شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان همدان ادامه داد: در راستای اجرای طرح دامدار کارت از ۲۱ اردیبهشت امسال تاکنون ۶۶۴ فقره تسهیلات به ارزش ۶۷۳ میلیارد ریال پرداخت شده، ضمن اینکه ۸۴۴ میلیارد ریال نیز به عنوان غرامت خسارت دیدگان بخش کشاورزی و باغات استان طی سال زراعی پرداخت شده است.
به گفته وی، از ابتدای سالجاری تاکنون پنج هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال تسهیلات(بخش های مختلف) در قالب پنج هزار و ۳۰۲ فقره پرداخت شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۹۵ درصد و از نظر مبلغ هم ۱۳۱ درصد افزایش داشته است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان همدان افزود: این تسهیلات در قالب ازدواج و فرزند آوری، رونق تولید، اشتغالزایی، صندوق توسعه ملی، بند الف تبصره ۱۸، کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: بانک کشاورزی استان همدان در سال جاری ۲۵۶ فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۳۴۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال را به زوج های جوان پرداخت کرده است.
حیدرنژادیان مشارکت در ساخت سد گرین نهاوند با یک هزار و ۷۲۲ میلیارد ریال اعتبار و مشارکت در اجرای طرح آب و خاک و قنوات شهرستان قروه درگزین به ارزش ۹۵۰ میلیارد ریال را از دیگر فعالیت های مشارکتی بانک کشاورزی در استان همدان برشمرد.
به گفته وی، سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال مانده مطالبات غیر جاری و معوقات بانک کشاورزی استان همدان است که هشت درصد مجموع پرداختی را شامل می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا