فارس- سردبیر

پرداخت ۳۸۰ میلیارد تومان تسهیلات تولید در فارس

رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس از پرداخت ۳۸۰ میلیارد تومان تهسیلات بند الف تبصره ۱۸ برای تولید در استان خبرداد.

به گزارش بازار کار به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مجتبی دهقان پور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ۳۸۰ میلیارد تومان تهسیلات بند الف تبصره ۱۸ برای سرمایه در گردش و ثابت واحد‌های تولیدی بخش کشاورزی این استان پرداخت شده است.

او با بیان این که با این میزان رتبه نخست پرداخت در کشور را کسب کرده ایم، تصریح کرد: در ادامه این روند طرح‌های دیگر مصوب شده است و به بانک معرفی می‌شود که قطعا می‌تواند به افزایش رونق تولید و افزایش بهره وری تولید کمک کند.

دهقان پور با اشاره به اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش به بخش دام و طیور کشور، گفت: سهم استان‌ها از این اعتبار شناور است و هر استانی به نسبت ظرفیتی که در این بخش دارد می‌تواند اعتبار دریافت کند.

این مقام مسوول با بیان این که پرداخت تسهیلات در قالب سرمایه در گردش برای واحد‌های تولیدی دام و طیور نیز در دست انجام است، اظهارداشت: به لحاظ معرفی واجدان شرایط برای پرداخت وام در کشور مقام اول هستیم و در پرداخت تسهیلات تا به امروز مقام پنجم داریم.

او با بیان این که با همکاری شعب بانک کشاورزی و کارکنان مرتبط با این حوزه در سازمان سعی کردیم که این مقام پنجم را ارتقا دهیم، تصریح کرد: از هفته گذشته این روند به خوبی دارد انجام می‌شود هفته گذشته مقام پانزدهم را داشتیم.

دهقان پور با تاکید بر این که به دنبال سیاست‌های حمایتی دیگر نیز هستیم بیان کرد: از ظرفیت‌های صادراتی برای صادرات دام مازاد استان استفاده خواهیم کرد؛ یکسری هماهنگی‌های هم با حوزه وزارت خانه انجام بدهیم و کسب و تکلیف کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان این که در بحث جوجه ریزی‌ها سعی کردیم نهایت توان و کوشش را به کار گیریم و رصد هوشمندانه انجام دهیم تا با کمبود تولید مرغ مواجه نشویم، اضافه کرد: با رایزنی‌هایی که با مرغداران و با اتحادیه‌های مرغداران انجام شده است جوجه ریزی متناسب با نیاز استان خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا