یزدیزد- سردبیر

دغدغه همیشگی دولت برای سامان دادن به مشاغل خانگی

طرح مسجد کارآفرین برای اولین بار به صورت همزمان در مساجد منتخب 7 شهرستان استان با همکاری تعدادی از مراکز مشاوره کارآفرینی و کاریابی های فعال در راستای تحقق اهداف برنامه های تحولی سند یزد نوین برگزار شد.

محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه اجرای طرح مسجد کارآفرین ضمن اشاره به ظرفیت بالای مشاغل خانگی گفت: دولت همواره مشاغل خانگی را ساماندهی و مورد حمایت خود قرار داده تا به نحوی زمینه ایجاد اشتغال برای متقاضیان اینگونه مشاغل فراهم گردد.

وی مشاغل خانگی را راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد در سراسر جهان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه کارجویان اغلب فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند، کسب و کارهای خانگی می تواند نقطه ی شروعی برای آنها باشد؛ یکی از مزایای راه اندازی مشاغل خانگی اعطای تسهیلات کم بهره با مدت بازپرداخت طولانی از سوی دولت به متقاضیان است.

فلاحتی ضمن تقدیر از حضور داوطلبانه برخی متخصصین کارآفرینی و مشاوره شغلی در طرح مسجد کارآفرین گفت: امروزه دفاتر کاریابی و مراکز مشاوره کارآفرینی زیادی در سطح استان به منظور ارائه خدمات به متقاضیان شغل و راه اندازی کسب و کار مجوز دریافت کرده اند که خدمات مناسبی ارائه می کنند؛ چندنفر از متخصصین این مراکز با حضور در طرح مسجد کارآفرین، بصورت داوطلبانه و رایگان به مردم شریف استان مشاوره می دهند.

گفتنی است طرح مسجد کارآفرین در مساجد منتخب شهرستانهای ابرکوه، اشکذر، تفت، مهریز، میبد، خاتم و یزد به طور همزمان برگزار شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا