آموزش عالیاخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رییس جهاددانشگاهی تاکید کرد: توسعه آموزش‌های علمی ـ کاربردی در جهاددانشگاهی / رونمایی از جشنواره «پنجه کارآمد»

رییس جهاددانشگاهی در دهمین جلسه هیأت امنای موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی با تاکید بر این که ظرفیت علمی ـ کاربردی بسیار بالاست، گفت: من به بحث آموزش علمی ـ کاربردی اعتقاد بسیار راسخی دارم.

رییس جهاددانشگاهی در دهمین جلسه هیأت امنای موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی با تاکید بر این که ظرفیت علمی ـ کاربردی بسیار بالاست، گفت: من به بحث آموزش علمی ـ کاربردی اعتقاد بسیار راسخی دارم.
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی، دهمین جلسه هیأت امنای موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی با حضور دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی و دکتر حسین بلندی رییس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی، دوشنبه 23 خرداد در محل این موسسه برگزار شد.
دکتر دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی گفت: من به بحث آموزش علمی ـ کاربردی اعتقاد بسیار راسخی دارم و ظرفیت علمی ـ کاربردی بسیار بالاست.
دکتر دهقانی گفت: امروزه، دوران مدرک‌گرایی تمام شده و برای مردم مدرک مهم نیست، بلکه کار مهم است. دستگاه‌ها و صنایع بزرگ نیز ظرفیت پذیرش نیروی انسانی ندارند، بلکه دوران کارآفرینان و ایجاد کسب و کار است.
رییس جهاددانشگاهی افزود: اگر مردم بدانند که فرزندشان در جایی تحصیل می‌کند که بعد از آموزش، کسب و کار خواهد داشت، علاقه‌مند خواهند بود حتی با شهریه بالاتر در آنجا تحصیل کنند.
دکتر دهقانی فیروزآبادی گفت: در نظام شغلی در دنیا اتفاقاتی افتاده که باعث شده عمر بسیاری از شغل‌ها در دنیا بین 3 تا 4 سال باشد و این امر وجود یک نظام کارآمد را در این زمینه الزامی می کند.
رییس جهاددانشگاهی با اشاره به توان این نهاد افزود: جهاددانشگاهی با امکاناتی که دارد، خود، می‌تواند مصرف‌کننده نیرو باشد.
دکتر دهقانی فیروزآبادی افزود: نقطه طلایی آموزش عالی در این دوران، آموزش علمی ـ کاربردی است و مجموعه جهاددانشگاهی با تمام توان به توسعه آموزش‌های علمی ـ کاربردی، طراحی رشته‌های جدید و تدوین محتوای رشته‌های جدید خواهد پرداخت.
به جهاددانشگاهی امید بسته‌ایم
دکتر حسین بلندی رییس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی نیز در این جلسه با اشاره به چالش‌های پیشِ‌روی دانشگاه و نقش دانشگاه جامع در پاسخ‌گویی به نیازهای بازارکار گفت: دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی باید شغل‌شناسی کند، برای رفع مشکلات شغل برنامه بنویسید و برنامه را مصوب و اجرا کند.
وی افزود: در دوران کرونا با 800 شغلِ از دستور کار خارج ‌شده و 2200 شغل جدید مواجه هستیم و در دنیا هزاران شغل وجود دارد که هنوز به آن نپرداخته‌ایم و دانشگاه می‌تواند در مبارزه با بیکاری نقش مهمی ایفا کند.
رییس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی گفت: یکی از نهادهایی که امید بسته‌ایم به این که بتواند در پیشبرد اهداف دانشگاه جامع به‌ویژه در حوزه ایجاد اشتغال کمک کند، جهاددانشگاهی است.
دکتر بلندی با اشاره به انجام آمایش سرزمین برای استان‌ها و لزوم تدوین برنامه چهارساله برای مراکز و موسسات گفت: با توجه به امکانات جهاددانشگاهی، باید سهم اشتغال در موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی به بالای 85 درصد برسد.
وی افزود: از جهاددانشگاهی انتظار می‌رود در برگزاری دوره‌های پودمانی هم تعامل خوبی با دانشگاه جامع داشته باشد و دانشگاه جامع باید بین فارغ‌التحصیلان بیکار و بازار کار ارتباط برقرار کند.
ارایه گزارش عملکرد موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی
در این جلسه، دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی، به ارایه گزارشی از مباحث مطرح در شورای موسسه پرداخت.
در ادامه دکتر محمدعلی گودرزی رییس موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی ضمن بررسی اسناد بالادستی در خصوص آموزش‌ عالی مهارتی، فعالیت‌های دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی، گزارشی از عملکرد مؤسسه در سال 1400 ارایه کرد.
رونمایی از جشنواره «پنجه کارآمد» با یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی
در انتهای این نشست، با حضور اعضای هیات امنای موسسه، از جشنواره پنجه کارآمد که یادواره دکتر سعید کاظمی آشتیانی است، رونمایی شد.
گفتنی است، در این جشنواره فرصت‌هایی برای تقویت و ارایه توانمندی‌های دانشجویان مراکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف علم، فناوری، کارآفرینی، نوآوری و… فراهم می شود.
همچنین از کتاب جایگاه آموزش‌های عالی علمی ـ کاربردی در نظام آموزش عالی کشور در این جلسه رونمایی شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا