کردستانکردستان- سردبیر

توسعه اشتغال و رونق تولید اولویت اداره‌کل زندان‌های کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، مراد فتحی ظهر امروز در نشست با مسئولین بسیج سازندگی استان کردستان که در راستای توسعه و رونق اشتغال و حرفه‌آموزی در زندان‌ها و با هدف بهبود معیشت خانواده زندانیان برگزار شد، اظهار کرد: بهره‌مندی از تسهیلات کم‌بهره با هدف کمک به توسعه اشتغال و مراقبت بعد از خروج زندانیان با همکاری موثر بسیج سازندگی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های هدف‌گذاری شده در سازمان زندان‌ها توسعه اشتغال و رونق تولید در زندان‌ها است که امیدواریم با همکاری جهاد سازندگی بتوانیم گام‌های موثری در این زمینه برداشته شود.

وی گفت: با توسعه اشتغال و تولید در زندان‌ها کمک شایانی به بهبود معیشت خانواده‌ها صورت می‌گیرد.

فتحی همراهی و همکاری بسیج سازندگی را در توسعه موثر اشتغال در زندان‌ها و همچنین مشاغل خانگی با هدف جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی خانواده زندانیان را نقطه عطفی در کارنامه همکاری زندان‌ها و بسیج خواند و گفت: امیدواریم در سال‌جاری شاهد اقدامات قابل‌توجهی باشیم و گام‌های استواری در راستای تحقق اهداف حمایتی برداشته شود.

علی‌اصغر عزیزی‌فر، مسوول بسیج سازندگی استان کردستان نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری با مجموعه زندان‌های استان در تحقق برنامه‌های مراقبتی و توسعه اشتغال زندانیان، اذعان کرد: اشتغال‌زایی زندانیان آزاد شده با بهره‌مندی از تسهیلات تبصره 16 در اختیار بسیج سازندگی و اعطای تسهیلات 100 میلیونی تومانی با هدف راه‌اندازی و توسعه کسب کار و با هدف حمایت و مراقبت بعد از خروج زندانیان در دستور کار بسیج سازندگی است.

آزادسازی زندانیان، اجرای برنامه‌های حمایتی از جمله کمک‌های مومنانه به خانواده زندانیان، استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در انجام مشاوره حقوقی رایگان به زندانیان، بهداشت و درمان و اشتغال از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا