آموزش و مهارتاصفهاناصفهان- سردبیر

با بهره برداری از طرح های نیمه تمام صنعتی در اصفهان برای 35هزارنفر اشتغال ایجاد خواهد شد

امیرحسین کمیلی اعتبار طرح‌های نیمه تمام در استان اصفهان را افزون بر ۱۳۱ هزار و ۲۷۲ میلیون ریال برآورد کرد و گفت: حمایت از فرایند تکمیل ساخت و راه‌اندازی این طرح‌ها در اولویت برنامه‌های اقتصادی استان است. طرح‌های صنعتی بر اساس پیشرفت فیزیکی، رده‌بندی و برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

 

به گزارش بازارکار امیرحسین کمیلی اظهار داشت :  ۸۵۵ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۱ درصد امسال در استان اصفهان شناسایی و تکمیل آن‌ها در دستور کار قرار دارد.
استان اصفهان از نظر تعداد طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۱ درصد، رتبه اول را بین استان‌های کشور دارد که با بهره برداری از این طرح‌ها برای ۳۵ هزار نفر اشتغال در استان ایجاد خواهد شد.
کمیلی سه هزار و ۲۰۲ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بین یک تا ۶۰ درصد نیز در استان درحال اجراست، گفت: ۴۲۴ فقره از این طرح‌ها پیشرفت فیزیکی ۴۱ تا ۶۰ درصد، ۳۷۳ طرح رشد ۲۱ تا ۴۰ درصد و ۲ هزار و ۴۰۵ طرح هم رشد صفر تا ۲۰ درصد دارد.
او میزان اشتغال‌زایی این طرح را حدود ۸۹ هزار و ۱۳۸ نفر اعلام کرد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری طرح‌های صفر تا ۶۰ درصد استان اصفهان افزون بر یک هزار و ۸۴ میلیون ریال است.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان می‌گوید: استان اصفهان رُتبه پنجم از نظر طرح‌های نیمه تمام، رُتبه یازدهم از نظر میزان سرمایه گذاری و رُتبه چهارم را از نظر اشتغال در کشور دارد.
استان اصفهان از نظر تعداد معادن فعال رتبه اول، تعداد کل معادن دارای مجوز پروانه بهره برداری رتبه دوم، میزان ذخیره قطعی رتبه سوم و میزان استخراج اسمی رتبه پنجم در کشور را داراست.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا