خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

توسعه کیفی فعالیت‌های دانش بنیان خراسان رضوی نیازمند افزایش زیرساخت‌ها است

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: توسعه کیفی فعالیت شرکت های دانش بنیان در این پارک نیازمند توجه مسوولان به افزایش زیرساخت ها است

به گزارش بازارکار و به نقل ایرنا مسعود میرزایی شهرابی در جمع فعالان شرکت های دانش بنیان گناباد افزود: با وجود ظرفیت‌های بسیار در حوزه فعالیت‌های این بخش ولی به دلیل کمبود زمین امکان واگذاری زمین برای شرکت‌های متقاضی وجود ندارد.

وی خواستار واگذاری ۸۰ هکتار زمینهای مربوط به راه و شهرسازی نزدیکی پارک علم و فناوری خراسان رضوی در مشهد به این پارک برای جبران کمبود زمین برای توسعه شرکتهای دانش بنیان و رفع کمبود زمین در این بخش شد.

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت:  با توجه به موافقت وزیر علوم،تحقیقات و فناوری بعد از واگذاری این زمین و با استقرار شرکت های فناور و دانش بنیان پردیس تخصصی فناوری صنعت ساختمان و صنایع معدنی در این مکان ایجاد می شود.

وی با اشاره به بازدید رییس جمهور در راستای سفر استانی سالجاری از پارک علم و فناوری خراسان رضوی تصریح کرد: برای سهولت بخشی  فرآیندهای توسعه این پارک  اختصاص ردیف عمرانی به منظور توسعه  فضای استقرار شرکتها  و زیر ساخت‌های حیاتی مورد نیاز جهت استقرار و توسعه واحدهای فناور و دانش بنیان ضروری است.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم برای توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های دانش بنیان با عنایت بیشتر مسوولان شاهد توسعه کیفی زیرساختهای این بخش باشیم.

فرماندار گناباد هم با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی،علمی و فرهنگی و کشاورزی این شهرستان گفت: باید با رویکرد دانش بنیان و دانش محور و پتانسیل‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در مسیر رونق اقتصادی و اشتغال پایدار منطقه گام برداشت.

رضا نصیری گفت: با عنایت به پتانسیل‌های صنعتی و معدنی گناباد پردیس صنایع معدنی مبتنی بر فعالیتهای دانش محور برای جلوگیری از خام فروشی و و رونق اقتصادی در این بخش ضروری است.

استان خراسان رضوی با بیش از ۴۵۰ واحد فناور و ۳۵۰ شرکت دانش بنیان از حیث تعداد دومین و از حیث میزان فروش نخستین استان دانش بنیان کشور است.

بیش از هشت هزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم در این شرکت‌ها مشغول به فعالیت هستند که ۸۵ درصد آنها کارشناسی به بالا با میانگین سنی ۳۰ سال هستند. بیش از ۷۰درصد فعالان اکوسیستم فناوری و نوآوری  در پارک علم وفناوری این استان مستقر هستند.

مرکز رشد فناوری گناباد به عنوان یکی از مراکز تابعه پارک علمی و فناوری خراسان رضوی فعال است.

مرکز شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا