پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کرد صندوق نوآوری و شکوفایی در خدمت توسعه دانش بنیان‌ها

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از دوبرابر شدن بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از دوبرابر شدن بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
به گزارش اعتدال، علیرضا منادی در حاشیه برگزاری همایش ظرفیت های همکاری شرکت ها و نهادهای دانش بنیان و گروه صنعتی ایران خودرو، با بیان این که صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان بانکی فعال در خدمت توسعه شرکت های دانش‌بنیان عمل می‌کند، گفت: در سال گذشته نیز سه هزار میلیارد تومان به بودجه این صندوق افزوده شد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع دانش بنیان‌ها به استقبال فرمایشات مقام معظم رهبری رفته و قانونی را تصویب کرده‌ایم که بسیاری از مشکلات شرکت‌های دانش بنیان را حل می‌کند.
وی افزود: یکی از محل‌های مورد نظر مجلس که برای رشد شرکت های دانش‌بنیان‌ها بسیار کمک کننده است، ایران خودرو است که با توجه به استخدام مهندسان کارآمد و نخبه می‌تواند نظر مقام معظم رهبری مبنی بر دو برابر شدن شرکت‌های دانش‌بنیان را تامین کند.
منادی گفت: با قانون مصوب مجلس و با توجه به سرعت بالای تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و دریافت ایده‌های متنوع در این زمینه، می‌توان انتظار داشت تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از دو برابر افزایش یابد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، برنامه‌های گروه صنعتی ایران خودرو برای توسعه دانش بنیان‌ها را براساس گزارش ارایه شده مدیرعامل این شرکت بسیار خوب توصیف کرد و گفت: به دستیابی اهداف این حوزه امیدوار شدیم.
وی تصریح کرد: هر گونه حمایتی که در این زمینه لازم باشد را انجام خواهیم داد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا