زنجانزنجان- سردبیر

معاون وزیر دادگستری: حقوق کودکان کار بسیار حائز اهمیت است

معاون وزیر دادگستری گفت: با روی کار آمدن طالبان در افغانستان، شاهد افزایش حدود ۲۰ برابری کودکان کار در کشورمان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، فتاح احمدی در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مرجع استانی حقوق کودک در زنجان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حقوق کودکان کار بسیار حائز اهمیت بوده و در جهان مباحث مختلفی در این رابطه مطرح می‌شود، اظهار کرد: کودک کار مختص به ایران نبوده و همه دنیا درگیر این مسئله است، با این حال در ایران نیز با توجه به شرایط کشورهای همجوار همچون افغانستان طی ماه‌های گذشته شاهد ورود خانواده‌های افغانستانی بودیم که همه زندگی خود را رها کرده و به ایران پناه آوردند.

وی ادامه داد: این رخداد باعث شده است که تعداد کودکان کار در سطح شهرها افزایش پیدا کند، به همین خاطر این موضوع باید مورد توجه همه ارگان‌های ذی‌ربط باشد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری در ادامه با بیان اینکه کودکان کار قربانی گروه‌ها و شبکه‌های مختلفی هستند، یادآور شد: موضوع زباله‌گردی یکی از موارد بسیار مهم در این حوزه است که باید توجه ویژه به این مسئله داشت، به همین خاطر معتقدیم شهرداری‌ها باید به بحث تفکیک زباله از مبدا ورود پیدا کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: وقتی زباله‌ای وجود نداشته باشد و از مبدا تفکیک شود، قطعاً دیگر کودک زباله‌گردی نخواهیم دید و قانون در این رابطه تکلیف را مشخص کرده و باید اجرا شود. گردش مالی زباله در شهری همچون تهران ۶۰۰۰ میلیارد تومان است که همه را برای ورود به آن وسوسه می‌کند، بنابراین این موارد باید مدنظر قرار گیرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا