خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد گفت: از همه ظرفیت‌های موجود شهرستان در ایجاد اشتغال و توانمند سازی معتادین بهبود یافته استفاده خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار بازارکار، علی اکبر چوپان مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد در دومین جلسه کمیته اشتغال، گفت: هم اکنون تعداد 22 کمپ در شهرستان مشهد وجود دارد که کار ساماندهی 4967 نفر از معتادان را با همکاری سایر دستگاه ها بر عهده دارند و تلاش خواهیم کرد این افراد پس از غربالگری ،آموزش ،اشتغال و توانمند سازی به آغوش گرم خانواده باز گردند.

وی ادامه داد: با بیان اینکه فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی را با کمک خیرین و مدیران واحد های تولیدی برای معتادان بهبود یافته در این شهرستان فراهم خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: امروز باید همه ظرفیت‌های موجود را مورد بهره‌برداری قرار داده و با اقدامات پیشگیرانه ، آموزشی و … نقش مثبتی را در این خصوص ایفا نماییم.

وی گفت: اگر بتوان برای معتادان بهبود یافته از اعتیاد با توجه به مهارت‌های شغلی آنان، کار و شغل ایجاد کرد، نه‌ تنها از بازگشت آن ها به‌سوی اعتیاد پیشگیری می‌شود بلکه زمینه توانمندسازی و بازگشت آنان به کانون گرم خانواده و جامعه فراهم خواهد شد.

وی در پایان افزود: در جلسات تخصصی با فرمانداری تسهیلات اشتغال زا، مشوق‌ها و معافیت‌های لازم را برای واحدهای تولیدی که معتادان بهبود یافته را به کار بگیرند مطرح و پیگیری کرده ایم و امیدواریم بتوانیم با مساعدت و کمک همه افراد اقدامات خوبی در این زمینه برداشته و منشاء خیر و برکت باشیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا