فارس- سردبیر

اشتغال در آزمایش؛ ۱۰۰ نفر تا آخر خرداد، ۵۰۰ نفر تا پایان سال!

معاون اجرایی رئیس جمهور که امروز به شیراز سفر کرده بود در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس پیرامون وضعیت کارخانه آزمایش گفت: خط تولید آبگرمکن در کارخانه آزمایش ۲۸ خرداد راه اندازی می شود و مدیران کارخانه ملزم شده اند در سه بازه زمانی تا فروردین ۱۴۰۲، به ترتیب ۱۰۰، ۲۵۰ و ۵۰۰ کارگر را بیمه کنند.

اشتغال در آزمایش؛ ۱۰۰ نفر تا آخر خرداد، ۵۰۰ نفر تا پایان سال!
به گزارش بازار کار به نقل از خبرگزاری فارس، صولت مرتضوی اظهار داشت: کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز نیز ملزم شد از مرداد ماه ۱۴۰۱، روند ساخت و انتقال به منطقه ویژه اقتصادی را تسریع بخشد و همچنین قند ممسنی هم به زودی تولید خود را آغاز می کند.

وی در جلسه ای که با اصحاب رسانه داشت، توضیح داد: در سفر اول رئیس جمهور به فارس طرح هایی پیش بینی کردیم که میزان تعهدات دولت از محل منابع عمومی از سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۰ درصد محقق شده است.

او افزود: منابع کافی برای اتمام آزاد راه شیراز-اصفهان با بیش از ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه که از افتخارات استان و کشور محسوب می شود و به میزان کافی پیش بینی نشده بوده است که با تخصیص اعتباراتی تا پایان امسال افتتاح خواهد شد.

مرتضوی ادامه داد: منابع این پروژه با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت، از محل منابع عمومی و بخش خصوصی و وزارت راه و شهرسازی با بیش از ۲ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است تا مردم از مواهب پروژه آزاد راهی برخوردار شوند.

معاون اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: در حوزه راه و شهرسازی و وزارت نیرو نیز عمده تعهدات محقق شده و با بازدیدی که امروز انجام شد، اقدامات مطلوبی هم در راه اندازی کارخانه کاغذسازی زاگرس و تخصیص منابع بانکی انجام ‌شده است.

وی تاکید کرد: پروژه راه آهن شیراز به بوشهر و بوشهر به شیراز نیز از ۲ سر در حال پیگیری است.
در ادامه محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس نیز درباره کارخانه آزمایش و شروع به کار دوباره آن بیان کرد: خط تولید آبگرمکن این کارخانه از شنبه شروع می‌شود و قول داده‌اتد که تا آخر خرداد ۱۰۰ نفر و تا اخر سال ۵۰۰ نفر کارگر را به کار گیرند.

به گزارش فارس، طبق پیگیری‌های خبرگزاری فارس تا به امروز در تاریخ ۲۴ خرداد تنها ۲۷ نفر در کارخانه آزمایش به کارگیری شده‌اند و بعید به نظر می‌رسد که طی یک هفته این عدد به ۱۰۰ نفر برسد!

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا