اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

انجام فرایند استخدام ۵۰۰ محیط بان در کشور

رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان گفت: فرایند استخدام ۵۰۰ محیط بان در سطح کشور انجام شده است.

 

ضیاالدین الماسی با اشاره به با اشاره به جذب و بکارگیری ۳۰۰ محیط بان جدید الاستخدام و همچنین انجام فرایند استخدام ۵۰۰ محیط بان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست، آموزش محیط بانان را بسیار پر اهمیت می‌داند و آموزش‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف برای محیط بانان طراحی شده است تا به حفاظت بیشتر از عرصه‌های طبیعی بپردازیم.
رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان در دوره سراسری آموزش مبانی و اصول حفاظت و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی و حیات وحش در شهرستان سرعین گفت: دوره‌های آموزشی محیط زیست در دوران پسا کرونا طبق سند تحول معاونت آموزش و مشارکت مردمی سازمان برگزار می‌شود.
الماسی در دوره سراسری “آموزش مبانی و اصول حفاظت و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی و حیات وحش” در شهرستان سرعین بر لزوم ارائه آموزش‌های تخصصی و توجه به رویکرد علمی در حوزه‌های مختلف محیط زیست تاکید کرد.
او با اشاره به محدودیت‌های دوران شیوع کرونا و عدم برگزاری دوره‌ها به شکل حضوری گفت: در این مدت آموزش‌ها بصورت مجازی انجام گرفت، اما نباید اثربخشی بیشتر آموزش‌های حضوری را نادیده بگیریم، زیرا در این نوع از آموزش، با تعاملات و گفتگو‌هایی که شکل می‌گیرد، یادگیری به شکل موثرتری اتفاق می‌افتد.
رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان با اشاره به آماده شدن پیش نویس نهایی سند تحول معاونت آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آموزش هم در حوزه کارشناسی و هم در سطح مدیران به جد پیگیری می‌شود و سازمان به دنبال ارتقا سطح دانش منابع انسانی و تربیت مدیران آینده است.
الماسی با اشاره به اهمیت داشتن رویکرد علمی به موضوعات مرتبط با محیط زیست گفت: در سال‌های اخیر شاهد تغییرات زیست محیطی وسیعی در سطح جهان بوده ایم و اگر امروز به فکر افزایش توان علمی خود برای حل این مسائل نباشیم در آینده با مشکلاتی غیرقابل حل مواجه خواهیم شد.
حسن قاسم پور، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز در این کارگاه آموزشی با اشاره به اینکه تخریب زیستگاه باعث افزایش تعارض میان انسان و حیات وحش می‌شود گفت: برگزاری چنین دوره‌هایی و بهره مندی از آخرین یافته‌های علمی به مدیریت بهتر این تعارض کمک خواهد کرد.
دوره آموزشی مبانی و اصول حفاظت و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی و حیات وحش با حضور کارشناسان ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها و اساتید دانشگاهی به مدت ۲ روز با میزبانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در شهرستان سرعین در حال برگزاری است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا