پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مدیر نوآوری دانشگاه جامع: بیش از ۱۰۰ مرکز علمی کاربردی پشتوانه صنعت دارند

مدیرکل دفتر نوآوری، فناوری و تجاری‌سازی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: بیش از ۱۰۰ مرکز علمی کاربردی پشتوانه صنعت دارند.

مدیرکل دفتر نوآوری، فناوری و تجاری‌سازی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: بیش از ۱۰۰ مرکز علمی کاربردی پشتوانه صنعت دارند.

به گزارش بازارکار، علیرضا خیابانی در مراسم رونمایی از محصولات مرکزنوآوری خانه کارگر شهر قدس گفت: محصولاتی که امروز رونمایی شد از دستاورد‌های گروه صنعتی توسط دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی‌کاربردی واحد شهرقدس و خانه نوآوری کارگر بود. یکی از ویژگی این محصولات هزینه‌ای پایین‌تر از بازار بین‌المللی است که موجب جلوگیری از خروج ارز و واردات می‌شود و آماری که در خصوص فروش محصولات این دانشجویان نخبه داریم؛ آمار قابل قبولی است که این مهم دستاوردی بزرگ برای این رویداد است.

مدیرکل دفتر نوآوری، فناوری و تجاری‌سازی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: هرسال به‌طور متوسط ۱۵۰ استارت‌آپ به مراکز علمی کاربردی اعلام نیاز می‌کنند و با حمایت صنعتگران کار خود را به بهره‌برداری می‌رسانند و اگر صنعت حمایت نکند شتاب‌دهنده این کار را انجام خواهد داد.

وی گفت: بیش از ۱۰۰ مرکز علمی کاربردی پشتوانه صنعت دارند، نیازی به شتاب‌دهندگان نداریم، زیرا اغلب سرمایه‌گذاران خطرپذیر و کارخانه‌ها حمایت‌کننده هستند. یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد دانشگاه جامع علمی‌کاربردی این است که دانشجویان نگران حمایت شتاب دهندگان و صندوق‌های نوآوری نیستند؛ زیرا صنعت در مرکز پشتوانه مستقیم برای دانش‌بنیان و شتاب دهنده شدن است. در این صورت وقتی اغلب صندلی‌های دانشگاه‌های کشور خالی است، این روند و پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی معکوس است که مخاطب و متقاضی زیادی دارد؛ زیرا دانشجویان می‌دانند هنگامی‌که وارد این مسیر می‌شوند در کنار علم و دانشی که فرا می‌گیرند، در پایان می‌توانند در بازار کار استخدام شوند و فعالیت کنند.

به گفته خیابانی فارغ از مراحل پذیرش دانشجو در آموزش‌های بلند مدت که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع‌رسانی می‌گردد، آموزش‌های کوتاه مدت بنیادی نیز در حوزه‌های صنعت کشاورزی، فناوری و دیگر حوزه‌ها از طریق سامانه ساتب اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود.

مدیرکل دفتر نوآوری، فناوری و تجاری‌سازی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در ادامه سال چندین جشنواره و رویداد با فعالیت دانشجویان خواهیم داشت که به میزبانی استان البرز برگزار خواهد شد. یکی از جشنواره‌ها در فضای خدمات شهری است که در شهرداری شهر کرج در استان البرز برگزار خواهد شد و چندین نمایشگاه دیگر در حوزه‌های فناوری، نوآوری و تجاری‌سازی برگزار خواهد شد که این نمایشگاه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

علی‌آبادی، رئیس مرکز علمی‌کاربردی شهر قدس در این مراسم  گفت: مجموعه‌ای که امروز بازدید شد، یکی از دستاورد‌های صنایع در و پنجره‌سازی «UPVC» است که توسط دانشجویان داخلی و دانشگاه جامع علمی‌کاربردی ساخته و بومی‌سازی شده است که این امر باعث جلوگیری خروج ارز از کشور می‌شود.

وی گفت: مجموعه‌ای از دانش‌آموختگان با بیان طرح بومی‌سازی با کمک یکدیگر اقدام به ساخت و تجهیز ماشین‌آلات کردند و ما به‌عنوان حامی، فضایی فراهم ساختیم تا ایده‌هایشان عملی شود.

به گفته رئیس مرکز علمی‌کاربردی شهر قدس،درحقیقت به‌دنبال این بودیم که صنعت را در داخل دانشگاه بیاوریم و دانشجویان را به سمت کارآفرینی، نوآوری و صنعت سوق دهیم. همچنین ما در دانشگاه علمی‌کاربردی رسالتی بر دوش خود داریم که حفظ شعار دانشگاه کارآفرینی و اشتغال‌زا است.

علی‌آبادی گفت: در قالب دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت بستر را برای دانشجویان فراهم می‌کنیم و در آینده نزدیک شغل‌های پرمتقاضی و نیاز جامعه را تبدیل به یک رشته تحصیلی می‌کنیم. همچنین باید بتوانیم نگرش جوانان را در حوزه آینده‌پژوهی به سمت نوآوری و کارآفرینی ببریم و بستری برای علم‌آموزی و اشتغال جوانان فراهم کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا