زنجان- سردبیر

معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: شرکت‌های IT و ICT استان زنجان توانمند هستند

 معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شرکت‌های حوزه IT و ICT استان زنجان توانمند بوده و می‌توانند این استان را در اقتصاد دیجیتال به نقطه معینی برسانند.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، به نقل از ایسنا، رضا باقری‌اصل در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی با اشاره به قانون اخذ مجوزها برای شرکت‌ها و نهادها، بیان کرد: طبق قوانین جدید، مجوزها دو دسته است. اول مجوز ثبتی مبنا و اعلامی و دوم مجوزهای تأییدمحور که باید هر دو این مجوزها اخذ شود.

وی با اشاره به وظایف اقتصاد دیجیتال در حوزه مجوزها، عنوان کرد: کارگروه اقتصاد دیجیتال باید مجوزها را اعلام و سپس صادر کند و در نهایت در دیتابِیس مشخص شود.

باقری‌اصل با بیان اینکه توضیحات پایلوت استانی واضح نیست، اظهار کرد: پایلوت استانی برای استان زنجان در ذات خود موضوع بسیار مفید است اما توضیحات ارائه شده در این باره واضح نیست و باید دقیق‌تر پردازش شود.

این مسئول با اشاره به جزئیات تشکیل پایلوت، گفت: پایلوت دو دسته است. اول پایلوت مجوز و دوم پایلوت استان که هر دو دسته باید بررسی شود.

باقری‌اصل با اشاره به همکاری‌هایی که منجر به ارائه سرویس استانی می‌شود، بیان کرد: حوزه‌های متعددی برای همکاری در راستای ارائه سرویس استانی وجود دارد، از جمله حوزه سلامت، حوزه مالی، حوزه تجارت و حوزه رفاهی که با همکاری این حوزه‌ها در کارگروه اقتصاد دیجیتال، مصوبه خوبی در این بخش فراهم خواهد شد.

این مسئول همچنین با اشاره به طراحی نرم‌افزار «زنجان من»، گفت: ما می‌توانیم به راحتی از سرویس‌هایی مانند زنجان من در راستای پیشرفت اقتصاد دیجیتال استان زنجان و تنوع در سرویس‌های الکترونیکی و نیز ایجاد پایلوت استانی استفاده کنیم.

معاون پارلمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از هرگونه ایده و طرح و نیز تلاش برای پیشرفت اقتصاد دیجیتال حمایت کرده و تلاش می‌کنیم که استان زنجان در این حوزه بیش از پیش توسعه یابد.

در این جلسه همچنین نمایندگان شرکت‌های بخش خصوصی IT و ICT مشکلات و پیشنهادات خود را برای پیشبرد اهداف اقتصاد دیجیتال در زنجان و راه‌گشایی از مشکلات این حوزه بیان کردند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا