هرمزگانهرمزگان- سردبیر

پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، ۴۰ درصد بنزین یورو ۵ کشور را تولید می کند

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، ۴۰ درصد بنزین یورو ۵ کشور را تولید می کند، و خوشبختانه این بنزین به مراتب کیفیت بالایی دارد.

به گزارش بازار کار، علیرضا جعفرپور در مراسم روز محیط زیست که با حضور حبیب مسیحی تازیانی مدیرکل محیط زیست استان، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و یعقوب دبیری نژاد عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: پرویز هرمزی،محمد دهقانی ،شکراالهی،حسن نژاد و رخش بها از جمله شهدای گرانقدر حوزه حفاظت از محیط زیست هستند که نمونه بارز از خودگذشتگی بودند.

وی بیان کرد: ما در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بهترین سوخت دنیا را تولید می کنیم، اما امید می رود این سوخت به بهترین نحو استفاده شود، از گروه های مردم نهاد توقع داریم ما را در حفظ محیط زیست یاری دهند تا ما بتوانیم در کنار یکدیگر متناسب با منویات و خط مشی های حفاظت از محیط زیست حرکت کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس با اشاره به اینکه، شرکت ها باید بصورت مسئولانه در حفظ محیط زیست تلاش کنند و دیدگاه متفاوتی نسبت به حفاظت از محیط زیست داشته باشند، افزود: در رابطه با هوشمندانه و فناورانه بودن شعار امسال هر مطالعه یا حرکتی که صورت می گیرد برای حفاظت از محیط زیست بهتر است.

وی عنوان کرد: کشتی ها ممکن است با پهلوگیری در اسکله ها آلودگی هایی را به دریا وارد کنند، اما شرکت ما در صورتی که انحرافاتی صورت گیرد تلاش می کند،اصلاحات مطلوبی را انجام دهد.

مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس یادآور شد: اگر توسعه ای انجام می شود مبتنی بر توسعه پایدار باشد و بنابراین به عنوان مدیرعامل این شرکت خود را ملزم می دانم که متناسب با الگوهای حفاظت از محیط زیست به فعالیت خود ادامه دهیم.

جعفر پور اضافه کرد: پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، ۴۰ درصد بنزین یورو ۵ کشور را تولید می کند، و خوشبختانه این بنزین به مراتب کیفیت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه اولین محموله های صادراتی بنزین در طول تاریخ ۱۰۰ ساله صنعت نفت از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس انجام شد، گفت: دو هدف بزرگ پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس کاهش سوخت و ضایعات است و تلاش داریم با کمک پرسنل پالایشگاه این اهداف را محقق سازیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از اصحاب رسانه تقاضا داریم در راستای اتفاقات مثبت و موثری که در حوزه سوخت رسانی صورت می گیرد را به بهترین نحو اطلاع رسانی کنند و در جهاد رسانه ایی جهادگر باشند و پرسنل این حوزه که شبانه روزی فعالیت می کنند را تشویق، و حاشیه ها را در راستای پیشبرد اهداف بزرگتر، کاهش دهند.

گفتنی است؛ پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس که نام رسمی آن شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس است، به‌عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی با ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه در روز شامل واحدهای تقطیر، پالایش گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، پالایش نفتا، ایزومریزاسیون، پالایش نفت سفید و نفت گاز با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت در کنار پالایشگاه نفت بندرعباس ساخته شده‌است. خوراک مورد نیاز این پالایشگاه با یک خط لوله به طول بیش از ۴۸۵ کیلومتر از پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی تأمین شده‌است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا