پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

یک مسئول:عدم اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران، استنکاف از قانون است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: همه دستگاه ها باید قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را اجرا کنند. اگر تاکنون دستگاهی اینکار را انجام نداده استنکاف از قانون است و اگر انجام ندهند به عنوان ترک فعل درخصوص آنها اقامه دعوا خواهیم کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: همه دستگاه ها باید قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را اجرا کنند. اگر تاکنون دستگاهی اینکار را انجام نداده استنکاف از قانون است و اگر انجام ندهند به عنوان ترک فعل درخصوص آنها اقامه دعوا خواهیم کرد.

به گزارش بازارکار، رضا ربیعی روز پنجشنبه ۲۶ خردادماه در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: امروز پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از عمر بنیاد شهید و امور ایثارگران و بعد از گذشت فراز و نشیب های بسیار، این سازمان وارد عرصه بهتر و مطلوب تر خدمات شده است.

وی افزود: با رویکردهای تحولی ایجاد شده تلاش شده در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه بهتری برنامه ریزی و خدمات بهتر و مطلوب تری ارائه شود. با استقرار دولت انقلابی و جهادی سیزدهم، برنامه تحول دولت مردمی ارائه شده و در استان مرکزی نیز این برنامه ارائه و تکلیف دستگاه ها در این سند مشخص شد.

ربیعی بیان کرد: در همین راستا سازمان بنیاد شهید نیز برنامه تحولی را با هدف ارتقا کمی و کیفی خدمات و ارتقا سطح کیفیت زندگی ایثارگران از طریق تامین معیشت و اشتغال و مسکن با حفظ کرامت و عزت مندی و خوداتکایی ایثارگران تدوین کرده است. یکی از اصلی ترین و مهمترین اهداف در بنیاد شهید اعتلا و ترویج فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت و تفکر بسیجی و شهادت در جامعه است.

مدیرکل بنیاد شهید و امروایثارگران استان مرکزی تصریح کرد: اولویت دادن به ایثارگران در برنامه ها و قوانین و آیین نامه های کشور، افزایش کارایی و ارتقای بهره وری، استقرار سازمان الکترونیک، اطلاع رسانی کارآمد و ارتقای سطح آگاهی های عمومی و اصلاح نظام بنگاه داری بنیاد از دیگر برنامه های این سازمان است.

ربیعی با تاکید بر اینکه در قبال خانواده شهدا و ایثارگران حرفی برای گفتن نداریم و همیشه مدیون این شهدا و والدین آنها و ایثارگران هستیم ادامه داد: درقانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تبدیل وضعیت ایثارگران تدوین و ابلاغ شد، معمولا اکثر دستگاه ها این مهم را انجام داده و مقدمات آن را اجرایی کرده اند، اما برخی این مهم را هنوز کامل انجام نداده اند که دلایلی را برای این مهم ارائه می دهند.

وی اضافه کرد: ما به عنوان مجری و متولی امر اشتغال ایثارگران می گوییم همه باید از این قانون تبعیت کنند و همه نیز مکلف به این تبدیل وضعیت هستند. اگر تاکنون دستگاهی اینکار را انجام نداده استنکاف از قانون است و اگر انجام ندهند به عنوان ترک فعل درخصوص آنها اقامه دعوا خواهیم کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اضافه کرد: براساس مستندات ثبت پرونده شده در سامانه سجایا قریب به ۶۲۰۰ شهید از استان مرکزی تقدیم انقلاب اسلامی شده  است.

به نقل از ایسنا، ربیعی اضافه کرد: قریب به ۶ هزار مشمول مسکن از خانواده شهدا و ایثارگران در استان وجود دارد که اکنون ۴ هزار و ۳۰۰ نفر تقاضا داده و ۱۲۰۰ نفر در اراک پرونده را کامل کرده اند. پروژه سفیر هنوز کامل نشده و تکلیف ما تکمیل این پروژه است که با پیگیری و تلاش صورت گرفته، مصوب شد که در سال ۱۴۰۰ تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی به ۳۰۰ میلیون افزایش پیدا کند و در نهایت بانک ملی کشور این مهم را جهت اجرا، اعلام کرد. در حال حاضر این پروژه فعال و مشغول به کار است و منابع لازم پروژه نیز تامین شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه آموزش عمومی از کودکستان تا دانشگاه و … فرزندان شهدا و ایثارگران تحت پوشش خدمات این سازمان هستند. تمام شهریه دانشجویان بنا به شروط موجود، از سوی بنیاد به دانشجویان پرداخت می شود. در حال حاضر ۱۷۲۲ دانشجو در مقاطع مختلف در سطح استان تحصیل می کنند و تمام خدمات لازم به آنها ارائه می شود. بالغ بر ۸۳۴ دانش آموز در دوره های کودکستان، ابتدایی و متوسطه اول و دوم نیز در سطح استان تحصیل می کنند.

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: افزایش مدارس شاهد نیز در دستور کار ستاد شاهد آموزش و پرورش استان قرار گرفته است.

ربیعی تصریح کرد: تمامی افراد گروه هدف، تحت پوشش بیمه همگانی و تکمیلی هستند و گروه هدف بنیاد در هر نهادی که با بیمه دی قرارداد داشته باشند می توانند از خدمات آنها استفاده کنند. درطرح پایش سلامت ۲۹ پزشک، ۲ هزار و ۶۵۹ نفر از افراد گروه هدف را تحت پوشش  دارند که در سال گذشته ۸ هزار و ۶۳۱ مورد ویزیت انجام گرفته است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا