دسته‌بندی نشدهقزوینقزوین- سردبیر

دهیاران می توانند سفیران مهارت در روستاها باشند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: با تفاهم نامه منعقد شده با بخشدار الموت غربی برای توسعه آموزش های مهارت آموزی از دهیاران به عنوان سفیران مهارت در روستاها استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: با تفاهم نامه منعقد شده با بخشدار الموت غربی برای توسعه آموزش های مهارت آموزی از دهیاران به عنوان سفیران مهارت در روستاها استفاده خواهیم کرد.
به گزارش بازارکار به نقل از برنا از قزوین؛ تفاهم نامه همکاری میان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین و بخشدار الموت غربی برای توسعه آموزش های مهارتی در روستاها برای دهیاران و ساکنان روستایی امضا شد.
در این مراسم که روز پنجشنبه در اداره فنی و حرفه ای استان قزوین برگزار شد، تفاهم نامه آموزشی و مهارت آموزی توسط حجت الاسلام سید محمود عرب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و محمدرضا مولایی بخشدار الموت غربی امضا شد.
حجت الاسلام سید محمود عرب در جلسه امضای تفاهم نامه اظهارداشت: از آنجا که برخی مناطق استان از جمله طارم و الموت در دسترسی به آموزش های مهارتی با مشکلاتی مواجهند لذا در راستای تحقق عدالت مهارتی و توزیع مناسب دوره های آموزشی در میان همه گروهها برای اولین بار موضوع مهارت آموزی روستاییان را در منطقه الموت غربی عملیاتی کردیم.
وی اضافه کرد: اگر بتوانیم افراد ماهر و با تجربه در روستاها را شناسایی و دور هم جمع کرده و از توان آنها برای انتقال مهارت به خود روستاییان استفاده کنیم به نتایج ارزشمندی خواهیم رسید که به کارآمدی و توانمندی ساکنان روستایی کمک خواهد کرد و توسعه اشتغال روستایی نیز محقق می شود.
image_2022_6_16-14_20_44_701_Yex
عرب تصریح کرد: حمایت از حرفه های روستایی و جلوگیری از به فراموشی سپرده شدن برخی از آنها و ترویج مهارتهای بومی و محلی از دیگر اهداف ما در امضای تفاهم نامه است و در کنار آن آموزش اصولی مهارتی روستاییان و اعطای گواهینامه به آنها را در اولویت قرار داده ایم.
وی اظهارداشت: از بخشداران و دهیاران انتظار داریم با شناسایی نیروهای ماهر روستایی و نیز افرادی که نیازمند مهارت آموزی در رشته های مختلف هستند به ما کمک کنند تا رشته هایی با توجه به نیازهای منطقه و مردم آموزش داده شود.
عرب گفت: توجه به مهارت آموزی رشته هایی چون دامداری، کشاورزی، صنایع دستی، خیاطی صنایع تبدیلی و بسته بندی می تواند در گام اول مورد توجه قرار گیرد.
دهیاران سفیران مهارت آموزی در روستا شوند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین یادآورشد: دهیاران با توجه به نیازهای مهارتی و زیست بوم روستای خود می توانند برنامه ریزی کنند تا ما کلاس ها را بر اساس درخواست مردم دایر کنیم و این مهارتها به بهبود شرایط زندگی آنها کمک کند و دهیاران نیز می توانند بعنوان سفیران مهارت در روستا نقش آفرین باشند.
وی گفت: دهیاران بایستی نیازسنجی دقیقی از مناطق خود داشته باشند تا هزینه های پیش بینی شده برای آموزش ها هدر نرفته و با افزایش مهارت افراد به سمت کیفی سازی مهارت آموزی گام برداریم و زمینه اشتغال روستاییان را نیز مهیا کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا