مازندرانمازندران- سردبیر

ضرورت بازنگری درقوانین آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران، بر اشکالات آزمون های استخدامی در این استان در جذب معلمان غرب و شرق استان اشاره کرد و متذکر شد: متاسفانه به علت عدم توجه به بومی گذاری در آزمون های استخدامی توسط قانون گذاران، عده ای از شرق استان جذب غرب استان می شوند و بعد از مدتی ناچار به انتقال به محل اقامت خود می شوند.

به گزارش حبرنگار بازار کار ، مصطفی عابدی در جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان نوشهر که در کانون شهید باهنر برگزار شد، با اشاره به کمک خیرین در ایام کرونا به دانش آموزان بی بضاعت در زمینه خرید تبلت و گوشی موبایل و همچنین کمک های مومنانه اظهار کرد: با توجه به عملکرد مثبتی که آموزش و پرورش در ایام کرونا داشت در دیدار با مقام معظم رهبری، نمره قبولی را از ایشان گرفت.
عابدی از این مراسم به عنوان امر به معروف یاد کرد و گفت: بالندگی شهر به وجود خیرینی است که در بخش های مختلف انفاق می کنند و کارهای خیرخواهانه انجام می دهند.
وی با بیان اینکه مهیا نمودن فضای کالبدی که بر عهده مجمع خیرین تنها بخشی از کار است، افزود: آنچه در آموزش و پرورش روی می دهد مابقی کار است که دارای اهمیت زیادی است.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به نقش مهم معلمان در تعلیم و تربیت دانش آموزان اشاره کرد و یادآور شد: اگر در هر مدرسه در کنار دانش آموزان یه مجمع خیرین فعال شود ،این دانش آموزان از همان ابتدا روحیه انفاق و بخشندگی را یاد می گیرند.
عابدی فشارهای اقتصادی را از دلایل کم شدن روحیه بخشندگی عنوان کرد و ادامه داد: باید روحیه بخشندگی و انفاق را در دانش آموزان تقویت کرد.
وی در ادامه به اشکالات آزمون های استخدامی در این استان در جذب معلمان غرب و شرق استان اشاره کرد و متذکر شد: متاسفانه به علت عدم توجه به بومی گذاری در آزمون های استخدامی توسط قانون گذاران، عده ای از شرق استان جذب غرب استان می شوند و بعد از مدتی ناچار به انتقال به محل اقامت خود می شوند.
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: اگر تعلیم و تربیت به درستی انجام شود به کمی و کاستی ها توجهی نمی شود و در این میان نقش معلمان بسیار حائز اهمیت است.
گفتنی است در پایان مراسم از خیرین منتخب شهرستان تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا