آموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهلرستانلرستان- سردبیر

رئیس اتاق بازرگانی لرستان: سرمایه‌گذاری در کشور به حمایت و امنیت روانی نیاز دارد

رئیس اتاق بازرگانی لرستان، گفت: مشکلاتی که خود را به صورت تورم نشان می‌دهد عمدتاً به دلیل عدم سرمایه‌گذاری در کشور است که به یک حمایت و امنیت روانی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان،حسین سلاحورزی، امروز در گردهمایی دفاتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی سراسر کشور، اظهار کرد: این دفتر از سال ۹۴ تشکیل شده و هدف آن حل مسائل کلان در پیش روی تولیدکنندگان بوده،است.

وی عنوان کرد: این نهاد در ایام کرونا توانست کمک خوبی به بخش بهداشت و درمان داشته باشد، اکنون نیز براساس چارچوبی که تعریف شده به انتقال تجربیات به جوانان می‌پردازد.

سلاحورزی بیان کرد: ضعف ما نداشتن پایگاه اطلاعاتی دقیق عرضه و تقاضاست که بسیج درحال برنامه‌ریزی برای تهیه چنین چیزی است.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان اضافه کرد: اتاق بازرگانی در ظاهر نقش منتقد اقتصادی را ایفا می‌کند اما کار ما در اصل شناسایی مشکلات، معضلات و مسائل پیش روی اقتصاد و فعالان اقتصادی است که در بیان به صورت نقد بوده و ممکن است در نگاه کارگزاران انتقاد محسوب شود.

وی عنوان کرد: تولیدکنندگان به عنوان بخشی از جامعه هدفی جز اعتلای کشور، نظام و دولت‌ها ندارند.

سلاحورزی با بیان اینکه تشکیل سرمایه نیازمند امنیت روانی است که بسیج در این حوزه می‌تواند اثرگذار باشد، تأکید کرد: مشکلاتی که خود را به صورت تورم نشان می‌دهد عمدتاً به دلیل عدم سرمایه‌گذاری در کشور است که به یک حمایت و امنیت روانی نیاز دارد.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان، بیان کرد: علی‌رغم اینکه اتاق بازرگانی همیشه بر سیاست‌ها نقد دارد و به نظر می‌رسید در اتفاقات این روزها و بعد از حذف ارز ترجیحی، فعالان اقتصادی نیز در مشکل قرار بگیرند، اما اتاق بازرگانی و واحدهای تولیدی از آن استقبال کردند چرا که مقداری آینده‌نگاری داشته و اعتقاد دارند باعث پایداری تولید و تقویت بخش خصوصی می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا