اقتصادی و بازار سرمایهخراسان جنوبی- سردبیردسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیان

معاون استاندار خراسان جنوبی: تولید دانش بنیانی مولد ثروت در کشور است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) از سال های گذشته بر تولید داخلی تأکید داشته اند و با توجه به شعار سال، تولید در صورتی سبب ایجاد ثروت می شود که دانش بنیانی باشد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا،محمدرضا طالبی، در مراسم افتتاح کشتارگاه صنعتی شترمرغ طلوع شمس خراسان جنوبی در دشت بجد بیرجند اظهار کرد: کشتارگاهی که به بهره برداری می رسد بخشی از زنجیره پرورش شتر مرغ است و باید تعادل در چرخه تولید استان به گونه ای باشد که وجود مشکلات سبب ضربه به واحدهای شتر مرغ نشود.
به گزارش ، وی با اشاره به این که واحدهای تولید شتر مرغ بعد از تأمین نیاز این کشتارگاه باید اجازه داشته باشند که مازاد تولید خود را از استان خارج کنند، گفت: انتطار داریم مسئولان جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی استان از این واحد کشتارگاهی حمایت کنند تا با تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز این واحد، زمینه استفاده از پوست، قرنیه ، پر و حتی روده شتر مرغ با ایجاد زنجیر تولید آن در خراسان جنوبی فراهم شود.
معاون استاندار با بیان این نکته که با همکاری همه جانبه باید از واحد های تولیدی به خوبی حمایت شود، تصریح کرد: با توجه به این که گوشت شترمرغ دارای خواص فراوانی است باید فرهنگ استفاده از آن در خراسان جنوبی ترویج شود.
طالبی یادآور شد: دولت های گذشته دنبال برجام و کمک از آن سوی مرزها بودند اما مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از سال های گذشته بر موضوع تولید داخل، تأکید داشته‌اند.
وی ادامه داد: ما باید بدانیم که دنیای غرب هیچ گاه دنبال حل مسایل ما نمی باشد بلکه باید خود با افزایش تولید، ثروت ایجاد کنیم و با توجه به شعار سال”تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین ” تولید ثروت جز با بهره گیری از تولید دانش بنیانی امکان پذیر نیست.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا