اصفهان- سردبیرپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیاننوآوری و کارآفرینی

در حوزه هوش مصنوعی بنیاد ملی نخبگان و شرکت فولاد مبارکه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی کاربردی در حوزه‌های تخصصی مبتنی بر هوش مصنوعی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان امضا شد.


به گزارش بازارکار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این تفاهم‌نامه به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به نمایندگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان و شرکت سهامی عام فولاد مبارکه اصفهان به نمایندگی محمد یاسر طیب‌نیا رسید و بنیاد نخبگان اصفهان مجری اجرای این تفاهم‌نامه در استان است.
گسترش فعالیت‌های علمی، پژوهشی، کاربردی، آموزشی و تکمیل زنجیره علم، فناوری، بازار و تجارت در حوزه هوش مصنوعی و با هدف ارائه محصولات فناورانه و نوآورانه مبتنی بر هوش مصنوعی و در جهت طرح کارخانه هوشمند(smart factory) از مفاد این تفاهم‌نامه است.
همچنین معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری علاوه بر بازدید از شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان، از نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در این شهرک بازدید کرد. سورنا ستاری از برج فناوری واقع در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد.
برج فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شامل ۲۰ هزار متر مربع زیربنا در ۱۴ طبقه با ظرفیت استقرار ۱۲۰ واحد فناور است.
این برج با مشارکت دولت و بخش خصوصی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اجرا شده و ۵۵ درصد سرمایه‌گذاری آن را شهرک از محل درآمدهای اختصاصی و ۴۵ درصد هم بخش خصوصی هزینه کرده است.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌ عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور، ۶۱۲ شرکت دانش‌بنیان و فناور مستقر است که توانسته برای بیش از هشت هزار نیروی انسانی خلاق و نوآور اشتغال ایجاد کند؛ این کسب‌وکارها گردش مالی بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومانی را برای اقتصاد دانش‌بنیان به ارمغان آورده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا