پارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیاننوآوری و کارآفرینی

طراحی و احداث زیر ساخت های نوآورانه ممکن شد

یک شرکت دانش‌بنیان اقدام به طراحی و احداث مجتمع‌های فناوری یا مراکز نوآوری برای شرکت‌های دانش‌بنیان کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهنام میرانیان مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان شرکت توسعه طرح و ساخت پناه و مجری این طرح با بیان اینکه تاکنون چندین مراکز نوآوری تخصصی و مجتمع‌های فناوری طراحی و ساخته شده است، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز به زیرساخت‌های فیزیکی دارند که این زیرساخت‌ها باید متناسب با حوزه فعالیت طراحی شوند تا شرکت‌ها به حداکثر کارایی و بازدهی کاری برسند.
وی افزود: این شرکت با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه، مراکز نوآوری تخصصی در دانشگاه‌ها را به طراحی و اجرا می‌رساند که مهم‌ترین قسمت آن طراحی فضای کار اشتراکی در این پروژه‌ها است.
این فناور یادآور شد: نیاز اتصال و ارتباط دادن فضای دانشگاه و صنعت امری لازم است. هدف اصلی این فضاها ایجاد زمینه لازم برای کار کردن، همچنین ایده پردازی، به اشتراک گذاشتن ایده‌های افراد مختلف و دعوت شرکت‌ها به دانشگاه‌ها است.
میرانیان خاطرنشان کرد: چندین مرکز در حوزه زیرساخت فیزیکی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های دانشگاه راه‌اندازی شده است. این شرکت توانسته تمامی توانمندی‌های مورد نیاز در تمامی ابعاد علمی و فنی توسعه یک زیرساخت را از جنبه اقتصادی و مهندسی تا طراحی و برنامه‌ریزی و احداث طرح ها انجام دهد.
استفاده از محصولات دانش‌بنیان در حوزه ساختمانی
وی ادامه داد: تمام توانمندی‌های مورد نیاز در تمامی مراحل احداث یک مجموعه، از ارزیابی اقتصادی و فنی و مهندسی تا طراحی معماری و سازه و تأسیسات، برنامه‌ریزی پروژه و احداث و مهم‌تر از همه سرمایه‌گذاری در این گروه، بومی و متمرکز شده است.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان یادآور شد: در ساخت مراکز نوآوری تلاش شده که از محصولات دانش‌بنیان در حوزه ساختمانی استفاده شود و تاکنون در حدود ۱۵ پروژه در ۷ دانشگاه انجام شده است. در حال حاضر در این شرکت ۳۷ نفر به‌صورت مستقیم و در هر پروژه هم چندین نفر به‌صورت پیمانکاری مشغول کار می‌شوند.
میرانیان با یادآوری اینکه شناخته شدن شرکت‌های دانش‌بنیان به‌واسطه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است، افزود: قبل از تأسیس این مجموعه فعالیت دانشگاه محدود بود اما با تشکیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ایجاد چتر حمایتی، فعالیت‌ها بیشتر دیده شدند.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا