البرزالبرز- سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل تعاون البرز: کافه‌های کارآفرینی در البرز توسعه می‌یابند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کافه‌های کارآفرینی در استان توسعه می‌یابند.

عبدالله دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با حمایت بخش‌های دولتی و خصوصی سومین اجتماع مدیران و کارآفرینان و فعالان ایده‌های نوآورانه را برای بهره گیری از فرصت‌های هم اندیشی در کافه کارآفرینی البرز با هدف معرفی اشتغال و رفع موانع گرد هم جمع می‌آورد.
وی بیان کرد: به منظور رسیدن به اشتغال پایدار و ایجاد بسترهای خلاقانه در یک شبکه اجتماعی گسترده‌تر، متنوع‌تر و با کیفیت تر بازیگران عرصه کارآفرینی در استان البرز، نشست صمیمی صاحبان صنایع و مبدعان خلاقانه ایده و همچنین مشارکت پیشرانان صنعت و تکنولوژی در استان البرز، با حمایت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی البرز و همچنین به میزبانی اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان البرز در روز چهارشنبه یکم تیرماه و از ساعت ۹:۳۰ صبح، سومین رویداد کارآفرینی خود را در کرج برگزار می‌کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز تصریح کرد: توجه صنایع در هزاره سوم به فعالیت‌های دانش بنیان، رشد و توسعه شبکه فناورانه مجموعه‌های تولیدی در راستای بهبود اکوسیستم کارآفرینی در دنیا و تأثیرات مثبت آن در سرعت بخشیدن به حرکت چرخه‌های سالم اقتصادی و تأثیر مثبت بر وضعیت اجتماعی، اقتصادی، تولید دانش و فرایندهای دانش محور در کشور بر استمرار اجرای چنین فعالیت‌هایی را ضرورت می بخشد.
وی خاطرنشان کرد: پیش تر نیز در آبان ۱۴۰۰ این برنامه به میزبانی یک شرکت خصوصی با حضور ۱۵ کارآفرین برگزار شد که فرایند انتقال دانش، همفکری، هم اندیشی و رونق کارآفرینی برای صاحبان ایده‌های خلاق و مجموعه‌های دانش بنیان در این کافه کار آفرینی صورت گرفت.
دارایی متذکر شد: صدور مجوز کافه‌های کارآفرینی توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز به علاقمندان و فعالان ایده‌های خلاقانه و مجموعه‌های دانش‌بنیان با رویکرد شتابدهنده و فضای اشتراکی و با هدف ایجاد فضایی که امکان برقراری تعاملات بین کارآفرینان با همدیگر و ارتباط مرکز مشاوره و شتاب دهنده با صاحبان ایده سرمایه‌گذاران فراخ شود، در قالب شبکه‌های سیال بین افکار مختلف برای خلق نوآوری و همچنین تغییر در ساختار روابط نهاد دولتی و شکل گیری هویت اجتماعی مشترک حول محور توسعه کارآفرینی در کشور صورت می‌پذیرد. افراد و گروه‌ها می‌توانند برای بهره مندی از این خدمت جدید به این اداره کل مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا