دسته‌بندی نشدهقزوینقزوین- سردبیر

استاندار قزوین شهرک های صنفی با حمایت شرکت های دانش بنیان در قزوین ایجاد می شود

استاندار قزوین از ایجاد شهرک های صنفی با حمایت شرکت های دانش بنیان در استان خبر داد و گفت : این شهرک ها موجب ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری و رونق اقتصادی استان خواهد شد.

استاندار قزوین از ایجاد شهرک های صنفی با حمایت شرکت های دانش بنیان در استان خبر داد و گفت : این شهرک ها موجب ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری و رونق اقتصادی استان خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدمهدی اعلایی در شورای پژوهش استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: اصناف به شکل ناحیه صنفی در شهرک های صنعتی اصناف مستقر می شوند که این موضوع باعث ساماندهی اصناف با هزینه و شرایط مناسب تری نسبت به ایجاد شهرک های صنفی مستقل می شود.
اعلایی افزود: پژوهش و تحقیقات علمی نقش بسیار مهمی در توسعه و بالندگی جامعه دارد و مدیران استان باید در این زمینه وظایف خود را به خوبی اجرایی کنند.
وی با اشاره به پرهیز از پژوهش های کلیشه‌ای و تکراری و منجر به اختلاف وقت و هزینه می شود، اظهار داشت: با توجه به محدود بودن بودجه پژوهشی استان باید از عناوین کلی و غیر کاربردی در حوزه پژوهش که موجب اتلاف منابع می شود، پرهیز کرد.
اعلایی بر ضرورت تعیین اولویت های تحقیقاتی و تمرکز اعتبارات پژوهشی به موضوعات کاربردی استان تاکید کرد و اظهار داشت: با مشخص کردن یک عنوان پژوهشی اولویت دار باید از اعتبارات پژوهشی به صورت هدفمند و کاربردی در جهت رفع مشکلات استان بهره گیری کرد.
استاندار قزوین تاکید کرد :پژوهش محور توسعه است و به همین دلیل باید به این مقوله توجه بیشتری صورت گیرد.
اعلایی خاطر نشان کرد : ما به دنبال توسعه کمی و کیفی برنامه ها و اقدامات پژوهشی در سطح استان هستیم و ایجاد شهرک های صنفی یکی از آن ظرفیت های مطلوب سرمایه گذاری است.
وی با اشاره به بودجه یک ونیم میلیارد تومانی پژوهش استان قزوین در سالجاری اضافه کرد: کارهای پژوهشی براساس اولویت بندی در حوزه بازار آب، ایجاد شهرک انرژی، منطقه ویژه اقتصادی و شهرک های صنفی و شهر تولید محتوی و همچنین بحث پسماند فاضلاب ها می توان در دستور کار قرار داد و به سرانجام رساند.
استاندار قزوین ادامه داد: در سفر ریاست جمهوری به دلیل داشته های استان، مجوز ایجاد شهرک تولید محتوا را در استان قزوین دریافت کردیم و این مهم به عنوان ظرفیت قابل توجه می تواند به عنوان پیشران طرح توسعه فیبرنوری مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: ایجاد شهرک تولید محتوای رسانه‌ای یک پروژه بزرگ ملی در قزوین است و حتی زمین آن نیز برای اجرای پروژه واگذار شده باید سریع‌تر آغاز کرد.
اعلایی افزود: این پروژه بزرگ هم در گردشگری و هم در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ادبی و همچنین فناوری و دانش‌بنیان تحولی را در استان قزوین ایجاد خواهد کرد، چرا که این پروژه در سطح منطقه و در نوع خود در دنیا کم‌نظیر است.
وی یادآور شد: توسعه شرکت های دانش بنیان علاوه بر اینکه در رونق اقتصادی تاثیر دارد، در افزایش اشتغال نیز اثرگذار است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا