مازندرانمازندران- سردبیر

سفر سفیر فنلاند به مازندران

مبادلات تجاری ایران و فنلاند تنها برنج مازندران است که به این کشور صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار بازار کار، کاری کاهیلوئوتو، سفیر کشور فنلاند امروز به مازندارن سفر کرد تا از ظرفیت‌های این استان برای سرمایه گذاری و تبادل داشته‌ها بین دو کشور بازدید و جلساتی داشته باشد.
سفیر کشور هزار دریاچه (فنلاند) در اتاق بازرگانی مازندران دیداری با تولیدکنندگان، تجار و مدیران داشت که در این جلسه طرفین به تبادل نظرات و ارائه راهکار‌های مناسب پرداختند.
مدیریت انرژی، مدیریت آب، انتقال نیرو‌های متخصص، مدیریت بنادر، صادرات چوب و کاغذ، صادرات گوشت و پروتیین از جمله مواردی بود که در این جلسه، سفیر کشور فنلاند از آن نوشته و نکته برداری کرد.
بازدید از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران -بزرگترین کارخانه تولید کاغذ کشور- و بررسی مبادلات کاغذ، خمیر کاغذ و چوب، برنامه پایانی سفیر کشور فنلاند در سفر به مازندران بود.
فنلاند با ۵/۵ میلیون نفر جمعیت در شمال اروپا قرار دارد و از اعضای اتحادیه اروپاست. بخش مهمی از اقتصاد فنلاند به صادرات وابسته است که با تولید ناخالص داخلی ۱۸۵ میلیارد دلاری عمده محصولات صادراتی اش؛ ماشین آلات، مواد شیمیایی، آهن، کاغذ و خمیر کاغذ است. این کشور از نظر پوش گیاهی به دلیل پوشانده بودن سه‌چهارم مساحتش با جنگل، شباهتی تقریبی به مازندران دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا