اجتماعیایلام- سردبیردسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

استاندار ایلام: آمار اعلامی اشتغال در شهرستان‌ها راستی‌آزمایی می‌شود رتبه نخست ایلام در سامانه رصد

 استاندار ایلام با بیان اینکه فرمانداران تعهد ایجاد شده اشتغال در شهرستان را به صورت دقیق رصد کنند، گفت: ایلام رتبه نخست تحقق میزان اشتغال در سه ماهه نخست سال را به دست آورد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، دکتر «حسن بهرام‌نیا» در نشست شورای اشتغال استان با اشاره به عملکرد خوب استان از نظر تحقق ۲۹ درصدی اشتغال در مقایسه با سایر استان های کشور در سه ماهه نخست سال گفت: ایلام با ۶ هزار ۷۷۱ تعهد اشتغال، و تحقق یک هزار و ۹۷۸ شغل رتبه نخست کشور را در سامانه رصد به خود اختصاص داده است.
وی با تاکید بر اینکه در این راستا لازم است تمامی فرمانداران در جلسه آتی شورای اشتغال استان ۲۰ درصد اشتغال ایجاد شده در هر شهرستان ها را برای راستی آزمایی بصورت راندوم رصد و گزارش آن را به استان ارائه دهند، خواستار فعالیت بیشتر و اهتمام دستگاه های اجرایی و فرمانداران برای رسیدن به رقم اشتغال تعیین شده استان شد و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران باید تلاش کنند که علاوه بر ثبت تعهد اشتغال ایجاد شده، از از آن نیز پیشی بگیرند.
استاندار ایلام با اشاره به فرصت‌های اشتغال شهرستان مهران ،گفت: به دلیل فرصت های بالای اشتغال در مهران تعهد اشتغال این شهرستان از ۸۷۰ نفر باید افزایش یابد.
بهرام‌نیا در ادامه میانگین بازدهی عملکرد مدیران استانی خوب و رضایت بخش عنوان کرد و افزود: همه فرمانداران به عنوان رئیس کارگروه اشتغال شهرستان ها و مدیر اداره کار شهرستان بعنوان دبیر برای تحقق رقم اشتغال باید اهتمام جدی داشته باشند.
وی با اشاره به توزیع اعتبارات تبصره ۱۶ در استان، گفت: در این زمینه برای ایجاد اشتغال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۳۵۰ میلیارد تومان، بنیاد علوی ۱۲۰، بنیاد شهید و امور ایثارگران ۲۲۰، ستاد کل نیروهای مسلح ۱۳۰، کمیته امداد و بهزیستی و صندوق شکوفایی ۱۳۱ و بسیج سازندگی ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به عدم موفقیت برخی کارآفرینان، گفت: عدم مشاوره دقیق و منطقی دلیل اصلی ناموفق بودن عمده کارآفرینان و صنعت گران است که باید این رویه غلط اصلاح گردد.
وی در ادامه تاکید کرد: مدیران شرکت های بخش خصوصی به عنوان یک تکلیف جذب افراد را در یک چارچوب سیستمی در دستور کار قرار دهند تا تمامی اشتغال استان در چارچوب سامانه کاریابی ثبت شود.
بهرام‌نیا با اشاره به اینکه ۲۶۳ شرکت خصوصی حوزه انرژی در استان فعال هستند، گفت: لازمه ادامه فعالیت آنان گشایش حساب در استان بود که حدود ۷۰ شرکت تاکنون افتتاح حساب کردند و لازم است ۸۰ درصد نیروهای پیمانکاری شرکت های حوزه انرژی استان باید بومی باشد.
استاندار ایلام شرط احداث درمانگاه در هر شهرستان را طبق قانون ۴۸ هزار بیمه‌گر عنوان کرد و گفت: افرادی که در استان کار می‌کند باید لیست کارکرد آنان در تامین اجتماعی استان پرداخت شود.
به دستور دکتر بهرام نیا استاندار ایلام در این جلسه بصورت ویدیو کنفرانسی تمامی فرمانداران در خصوص میزان تعهد اشتغال شهرستان تحت مدیریت خود ارائه گزارش کردند.
در پایان این نشست از مدیران دستگاه های اجرایی که از نظر تعهد اشتغال موفق عمل کرده بودند با اهدای لوح تجلیل شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا