هرمزگانهرمزگان- سردبیر

منطقه مکران می‌تواند زمینه ساز جهش اقتصادی شود.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت:منطقه مکران می‌تواند در صورت تکمیل زیرساخت‌های لازم، علاوه بر رفع مشکلات اجتماعی و مباحث محرومیت‌زدایی، زمینه ساز جهش اقتصادی از حیث اشتغالزایی و زیر بنایی شود.

به گزارش بازارکار، حمید رضا محمدحسینی تختی با اشاره به اهمیت و ویژگی‌های منحصر به فرد سواحل مکران اظهار کرد: این منطقه از لحاظ موقعیت جغرافیایی بسیار حائز اهمیت بوده و پتانسیل های بسیاری در زمینه ذخایر مواد معدنی، گردشگری و غیره دارد.

وی افزود: منطقه مکران می‌تواند در صورت تکمیل زیرساخت‌های لازم، علاوه بر رفع مشکلات اجتماعی و مباحث محرومیت‌زدایی، زمینه ساز جهش اقتصادی از حیث اشتغالزایی و زیر بنایی شود.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در ادامه با اشاره به اقدامات و نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه تامین بودجه مورد نیاز پروژه های عمرانی گفت: با همت این مدیریت بسیاری از طرح های عمرانی مورد بهره برداری و یا در فاز مطالعاتی و اجرا است.

محمدحسینی تختی خاطرنشان کرد: ازجمله این طرح ها می‌توان به طرح پایش و مطالعات شبیه سازی سواحل مکران با هدف تهیه و تامین اطلاعات هیدرودینامیک، بررسی مشکلات مناطق ساحلی و غیره اشاره کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: هم‌چنین بخش خصوصی‌ نیز سرمایه‌گذاری‌هایی را در این بنادر انجام داده است؛ اما این بنادر نیازمند توجه بیش‌تری هستند.

محمدحسینی تختی افزود: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، شورای توسعه سواحل مکران به ریاست معاون اول رئیس جمهور و دبیری وزیر راه و شهرسازی تشکیل شده و توجه نگاه کلان کشور برای توسعه این منطقه استراتژیک است.

وی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از ابزارهای موثر در حوزه بنادر کوچک، موضوع بانکرینگ و سوخت رسانی به کشتی های بین المللی است که این مسئله می توان درآمد بسیار بالایی را برای کشور به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است بنادر شرق هرمزگان شامل بنادر، شهید حقانی، هرمز، تیاب، سیریک و جاسک، زیر مجموعه مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر است که در زمینه تجاری، مسافری و گردشگری فعالیت دارند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا