فارس- سردبیر

دانشگاه آزاد اسلامی رشته‌های مورد نیاز صنایع راه‌اندازی کند

امام جمعه زرقان تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و رشته‌های مورد نیاز صنایع منطقه را راه‌اندازی کند.

به گزارش بازار کار به نقل از  خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از زرقان، حجت‌الاسلام محمدهادی ربانی شیرازی امام جمعه زرقان در دیدار با سراج‌الدین محبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان که در دفتر امام جمعه زرقان برگزار شد، خواستار راه‌اندازی رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و رشته‌های مورد نیاز صنایع منطقه در این دانشگاه شد.
اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی زرقان در سال ۱۴۰۱ چیست؟

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی و تأثیر آن در توسعه شهرستان بر کسی پوشیده نیست، ادامه داد: این دانشگاه می‌تواند با استفاده از ظرفیت عظیم منطقه، همجواری با شهرک صنعتی و استقرار ۲۵ درصد صنایع استان فارس در شهرستان زرقان در توسعه شهرستان و استان نقش‌آفرین باشد.

امام جمعه زرقان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب توجه به جوانان را مورد تأکید قرار داده و این قشر از جامعه را میانداران اصلی آینده خطاب می‌کنند با اشاره به سخن حضرت امام خمینی(ره) که دانشگاه منشأ اصلاح و تحول در هر جامعه است، افزود: ابزار تغییر و تحول در جامعه جوانان دانشجو است و دانشگاه می‌تواند منشأ سعادت و پیشرفت یا منشأ شقاوت و عقب ماندگی یک ملت باشد.

ربانی شیرازی متذکر شد: دانشگاه و دانشجویان باید به یکی از وظایف اصلی و ذاتی خود که نقش‌آفرینی است، اهمیت دهند تا جامعه را سمت تحول مثبت پیش ببرند.

وی بیان کرد: حمایت و اعتماد مردم بزرگ‌ترین سرمایه و پشتوانه دانشگاه آزاد اسلامی بوده و وظیفه ما ارائه خدمات شایسته در شأن مردم و برآورده کردن توقعات آنان در کمک به رفع مشکلات علمی، تحقیقاتی و فرهنگی، و پرورش نسل جوان و دانش آموختگان متخصص و کارآمد در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

امام جمعه زرقان تبیین کرد: باید به رشد و تعالی دانشگاه کمک کنیم؛ چراکه نهال دانشگاه آزاد اسلامی به دست مبارک امام راحل غرس شد و یکی از برکات انقلاب بوده که به‌حق موجب پیشرفت علم و خدمت به جامعه شده است.

ربانی شیرازی بر ضرورت ایجاد و راه‌اندازی رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان تأکید و بیان کرد: آمادگی داریم با همکاری نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان با توجه به نیاز منطقه و شهرستان، پیگیر افزایش رشته‌های جدید در این دانشگاه باشیم.

سراج‌الدین محبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان هم با قدردانی از حمایت‌ها و مواضع امام جمعه در قبال دانشگاه آزاد با بیان گزارشی از تعداد اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه و موارد پیگیری شده در سال گذشته، مشکلات و تهدیدهای فراروی دانشگاه خواستار همراهی و حمایت بیش از گذشته امام جمعه شهرستان شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا