اخبار استخدامدسته‌بندی نشده

مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور

اخذ مجوز استخدام ۸۰۰ نیرو در سازمان منابع طبیعی کشور

مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درخصوص جذب نیرو در سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، گفت: مجوز جذب بیش از ۸۰۰ نفر نیرو در کشور صادر شده است و ۷۰۰ نفر از فرزندان ایثارگر تبدیل وضعیت شده‌اند، بیش از ۸۰۰ نفر از فرزندان شهدا نیازی به شرکت در آزمون نداشته و اگر مدارک مرتبط با منابع طبیعی داشته باشند، بدون آزمون پذیرفته می‌شوند.

محمدرضا همتی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به اندازه دو وزارتخانه وظیفه دارد، اظهار کرد: مدیریت عرصه ۱۳۵ میلیون هکتاری کشور، کار ساده‌ای نیست و مسائلی از جمله توسعه و حفاظت از جنگل‌ها، آبخیزداری و آبخوان‌داری موضوعات مهمی بوده که باید به آن‌ها پرداخته شود تا از آسیب‌هایی مانند بیابان‌زایی جلوگیری به‌عمل آید.

وی افزود: سرلوحه کار ریاست سازمان منابع طبیعی، جلب مشارکت و مردمی کردن طرح‌های منابع طبیعی است، شعار مجموعه این بوده که برای انجام هر کار، یک طرح باشد و مجری‌های طرح‌ها تا حد امکان از بخش خصوصی باشند.

همتی ادامه داد: اگر مشارکت مردمی وجود نداشته باشد، قطعا توفیقی در حفظ، احیا و اصلاح در عرصه منابع طبیعی کشور صورت نمی‌گیرد، حتی اگر کل اعتبارات در اختیار سازمان قرار بگیرد، اما مشارکت مردم و تهیه طرح‌های دقیق و منسجم نباشد، سازمان منابع طبیعی موفق نخواهد شد.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیان کرد: در سال گذشته، اقدامات مبارکی  و یک اقدام جهشی در عرصه منابع طبیعی و باوجود کمبود نیرو و کمبود اعتبار صورت گرفت، بیش از ۳۵۰۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه اجرا شد.

وی اضافه کرد: انجام فعالیت بر بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ هزار هکتار و توسعه زراعت چوب در بیش از ۲۲ هزار هکتار از دیگر اقدامات صورت‌پذیرفته در سال گذشته بوده است.

همتی یادآور شد: در سال گذشته، حدود ۱۲ دستورالعمل اجرایی در راستای تشویق مردم، اصلاح و به‌روز رسانی شد و مبادله بیش از ۲۱۰ تفاهم‌نامه و دستورالعمل مشترک اجرایی صورت گرفت.

وی افزود: اعتبارات سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در مقایسه با سال‌های ۹۸ و ۹۹، بیش از ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرد، قرق‌بانان و جنگل‌بانان مورد حمایت‌های بیمه‌ای قرار گرفتند، زیرا تاکنون ۲۰ نفر از این افراد در راه حفظ منابع طبیعی کشور به شهادت رسیده‌اند.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اجرای طرح کاداستر، اظهار کرد: کاداستر ۵۵ میلیون هکتار از اراضی در سال گذشته صورت پذیرفت و می‌توانیم تا پایان سال، جشن اتمام کاداستر اراضی کشور را اعلام کنیم.

همتی در خصوص جذب نیرو در سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، تصریح کرد: مجوز جذب بیش از ۸۰۰ نفر نیرو در کشور صادر شده است و ۷۰۰ نفر از فرزندان ایثارگر تبدیل وضعیت شده‌اند، بیش از ۸۰۰ نفر از فرزندان شهدا نیازی به انجام آزمون نداشته و اگر مدارک مرتبط با منابع طبیعی داشته باشند، بدون آزمون پذیرفته می‌شوند.

وی در پایان بیان کرد: در سال گذشته، ۴۸ مورد اقدام در حوزه منابع طبیعی برای نخستین بار  چهارمحال و بختیاری صورت گرفته است

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا