آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیر

سوق یافتن تولیدکنندگان به سمت تولید دانش بنیان فرصت مغتنمی برای اشتغال است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه برخی از تولیدکنندگان ما به سمت تولید دانش‌بنیان رفته‌اند که فرصت مغتنمی برای اشتغال و ارتقای کیفیت تولید است و باید از این واحدها حمایت شود.

به گزارش بازار کار به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی؛ عابدین خرّم در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و بانک‌های استان خواست شرایط فعالیت صنایع دانش‌بنیان را در استان تسهیل و با نگاه ویژه مسائل و مشکلات آنها را حل‌وفصل کنند.
وی با اشاره به اینکه اکثر این واحدها توان مالی اندکی دارند و باید با ارائه تسهیلات مناسب از آنها حمایت کنیم، افزود: از بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی انتظار دارم که با نگاه ویژه، شرایط را برای ادامه فعالیت این واحدها تسهیل کنند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین از اهتمام اعضای کارگروه تسهیل به رفع موانع تولیدکنندگان قدردانی کرد و گفت: هرچه موضوعات در جلسات کارشناسی، با دقت بیشتر بررسی شود تصمیمات به واقعیت نزدیک‌تر خواهد بود.
وی خواستار حضور شخص مدیران دستگاه‌های عضو کارگروه تسهیل در جلسات شد و گفت: برای اینکه خروجی مناسبی از جلسات داشته باشیم و تصمیمات عملیاتی شود خود مدیران باید در جلسات حضور یابند.
خرّم همچنین از اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خواست تا درخصوص پرونده‌های مربوط به ایجاد واحدهای جدید تولیدی، به موضوعاتی مانند بهره‌وری در مصرف انرژی، رقابت‌پذیری، تکنولوژی و ماشین‌آلات مورد استفاده و محل احداث واحد توجه ویژه‌ای داشته باشند.
گفتنی است؛ در این جلسه مسائل و مشکلات بانکی و مالیاتی چند واحد صنعتی و تولیدی بزرگ استان بررسی و تصمیمات لازم برای حل این مشکلات اتخاذ شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا