آموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهلرستانلرستان- سردبیر

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد: بخش کشاورزی اشتغال بیش از ۳۰ درصد کشور را به خود اختصاص داده است

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: بخش کشاورزی اشتغال بیش از ۳۰ درصد کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان، جواد گودرزی اظهار کرد: کشاورزی اساس توسعه و پیشرفت همه جانبه یک کشور است و در ایجاد امنیت، سلامت و استقلال هر کشوری نقش محوری و کلیدی دارد.

وی تصریح کرد: آنچه که علم کشاورزی عهده‌دار آن است تولید غذا و ایجاد امنیت غذایی میهن اسلامی ما با تکیه بر حفظ منافع تولید است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد خاطرنشان کرد: همواره و در طول تاریخ بشر، توانایی و استقلال کشورها و ملت‌ها در تأمین غذایی جامعه عامل اصلی استقلال و اقتدار کشورها بوده و مسئله تأمین غذا در مقابل گرسنگی از ابتدای ظهور جوامع بشری وجود داشته و شکی نیست که عامل اصلی بسیاری جنگ‌ها و مهاجرت‌ها و درگیری‌ها به خاطر تأمین غذا و یا دسترسی به منابع تولید بوده است.

گودرزی اضافه کرد: در آموزه‌های دینی ما نیز مسئله کشاورزی و تولید همواره از جایگاه خاصی برخوردار بوده و مورد تأکید بزرگان دین مبین اسلام قرار گرفته و از بزرگان نقل شده که؛ کسی که برای معاش تلاش ندارد و در تأمین معیشت خود ناتوان است آخرت او نیز در معرض خطر قرار دارد.

وی بیان کرد: گرسنگی معلول فقر است و برای از بین بردن آن باید با فقر مبارزه کرد که کلید آن در دست کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد ادامه داد: بخش کشاورزی با زیر بخش‌های مختلف خود به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم نظام اقتصادی کشور مطرح بوده و اشتغال بیش از ۳۰ درصد کشور را به خود اختصاص داده است.

گودرزی عنوان کرد: کشور ما امروز در اوج اقتدار و استقلال در تأمین غذا و نیازهای مردم کشورمان در خودکفایی کامل بوده و به‌رغم تحریم‌های ظالمانه با حفظ اقتدار خود نه‌تنها تولید نیازهای خود مستقل است بلکه در بسیاری موارد جزء صادرکنندگان دنیا به شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در حال حاضر سه وظیفه تولید، توزیع و نظارت بر توزیع مواد غذایی در سطح جامعه را برعهده دارد و شهرستان بروجرد به گواهی آمار رسمی در بسیاری از موارد تولید دارای رتبه‌های برتر استانی و کشوری است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا