آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتپارک های علم و فناوریشرکتهای دانش بنیانلرستانلرستان- سردبیرمراکز رشد

رئیس پارک علم و فناوری استان: دو شرکت‌ از شرکت‌های پارک علم و فناوری لرستان دانش‌بنیان شدند

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: دو شرکت‌ از شرکت‌های پارک علم و فناوری استان دانش‌بنیان شدند.

فرهاد نامداری در گفت‌وگو با خبرنگار بازار کار در لرستان، اظهار کرد: براساس طی ارزیابی صورت گرفته توسط کارگزار ارزیاب کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دو شرکت‌ مستقر در مراکز رشد واحدهای فناور وابسته به پارک علم و فناوری لرستان، در جمع شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار گرفت.

وی افزود: شرکت‌ صنعتی پریز ماشین در زمینه «ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته»، مجوز دانش بنیان نوپا نوع ۲ و شرکت فناوری بیکران آینده در زمینه «برق و الکترونیک، فوتونیک، مخابرات و سیستم‌های خودکار»، مجوز دانش‌بنیانی نوپا نوع ۳ را دریافت کردند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون ۳۰ شرکت دانش‌بنیان در لرستان فعالیت می‌کنند که  ۱۹ شرکت از آن‌ها در پارک علم و فناوری و مراکز رشد وابسته مستقر هستند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان اضافه کرد: همچنین شش شرکت دانش بنیان دیگر استان نیز از واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد استان بوده که خروج موفق داشته‌اند.

نامداری نبود کارگزار بومی تعیین صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان در لرستان را یکی از عوامل تعداد کم شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت شده عنوان و تصریح کرد: برای رفع این مشکل از طریق بازرسی لرستان رایزنی‌هایی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته و امیدواریم منجر به استقرار کارگزار تعیین صلاحیت بومی در استان شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا