اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

۲۸۰ صندوق اشتغال‌زایی عشایری در کشور راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور گفت: راه‌اندازی بیش از ۲۸۰ صندوق قرض‌الحسنه مردمی با محوریت اشتغالزایی در استان‌های عشایرنشین در دستور کار است.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور گفت: راه‌اندازی بیش از ۲۸۰ صندوق قرض‌الحسنه مردمی با محوریت اشتغالزایی در استان‌های عشایرنشین در دستور کار است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازشهرکرد، احمد سعیدی در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های عشایر کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: عشایر امروز توانستند به عنوان سنبل اقتصادی نقش‌آفرینی کنند، عشایر در تامین امنیت غذایی، امنیت پایدار، تولید صنایع دستی کشور و میراث‌داری از فرهنگ اصیل اسلامی نقش فعالی دارند لذا بنا گذاشته شد که نقش عشایر در این زمینه‌ها در این نمایشگاه به تصویر کشیده شود.
وی بیان کرد: از عشایر تمام کشور در این نمایشگاه حضور پیدا کردند که هر کدام آثار محلی خود را به تصویر می‌کشند، در این نمایشگاه عمدتاً صنایع دستی، فرهنگ و آداب و رسوم محلی، پخت غذا و نان محلی، پوشش و نماد لباس عشایر به تصویر کشیده می‌شود.
رئیس سازمان بسیج عشایر کشور خاطرنشان کرد: 19 غرفه در این نمایشگاه برقرار شده است که متشکل از استان‌های عشایر نشین ما در اقصی نقاط کشور است. این نمایشگاه به مدت سه روز یعنی از بیست و نهم خرداد ماه تا پایان روز سی و یکم خرداد ماه برپا است.
سعیدی گفت: امروز عشایر به واسطه داشتن محصولات دامی از جمله پشم و موی گوسفندان نقش عمده‌ای در تولید صنایع دستی کشور دارند که در واقع 35 درصد از صنایع دستی کشور را به خود اختصاص داده‌اند و اشتغال زیادی را نیز در این حوزه ایجاد کردند.
وی با اشاره به برنامه‌های بسیج عشایر در جهت حمایت عشایر، مطرح کرد: راه‌اندازی بیش از 280 صندوق قرض‌الحسنه مردمی با محوریت اشتغالزایی در استان‌های عشایر نشین و شناسایی قطب‌های تولیدی در کلیه استان‌ها و برنامه‌ریزی در جهت تقویت آنها در دستور کار است.
رئیس سازمان بسیج عشایر کشور اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی در سطح استانی و ملی با همکاری سازمان بسیج سازندگی و از طرفی اعطای تسهیلات اشتغالزایی و کارآفرینی در قالب دو سرفصل صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی در جهت حمایت از تولیدات عشایری صورت گرفته است.
سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: با تعاملی که با تولیدکنندگان برنامه‌های تلویزیونی صدا و سیما داشتیم، تلاش بر این است که بتوان ظرفیت‌های جامعه عشایری را معرفی کرد و تولید برنامه در جهت تبیین نقش عشایر در اقتصاد مقاومتی داشت‌.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا