مازندرانمازندران- سردبیر

آمار عجیب جذب دانش آموختگان دانشگاه علمی – کاربردی در بازار کار کشور

بیشتر دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلیل کاربردی بودن رشته های ارائه شده و مهارت آموزی پس از فراغت از تحصیل جذب بازار کار می شوند.

به گزارش خبرنگار بازار کار به نقل ازایسنا/مازندران، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مازندران از آغاز ثبت‌نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی ‌کاربردی مازندران از امروز ۲۹ خردادماه خبر داد و گفت: پذیرش برای مهرماه ۱۴۰۱ در ۱۳۰ کد رشته انجام می پذیرد که نسبت به سال گذشته ۳۷ کد رشته جدید در مقطع کارشناسی ناپیوسته افزوده شده است.
عبدالرضا شیخ الاسلامی با اشاره به آغاز ثبت نام کارشناسی ناپیوسته از امروز ۲۹ خرداد، اظهار کرد: متقاضیان از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مازندران خاطرنشان کرد: رشته های فناوری آی تی، سیستم‌های رایانه‌ای، مدیریت فناوری اطلاعات و محتوای دیجیتالی از جمله رشته های افزوده شده در سال جدید است.
شیخ الاسلامی گفت: ظرفیت جذب دانشجو در این ۱۳۰ کد رشته نزدیک به ۲۵۰۰ دانشجو تعیین شده است.
وی با اشاره به اینکه ۲۱ مرکز فعال در سطح استان وجود دارد گفت: هفت هزار دانشجوی فعال مشغول تحصیل در دانشگاه ها هستند و امسال رشد بیش از ۴۰ درصدی نیز پیش بینی می شود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مازندران افزود: بیشتر دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلیل کاربردی بودن رشته های ارائه شده و مهارت آموزی پس از فراغت از تحصیل جذب بازار کار می شوند.
شیخ الاسلامی ادامه داد: همچنین تک پودمان ها و تک درس های مهارتی مورد نیاز بازار کار نیز در این دانشگاه در قالب دوره های آموزشی کوتاه مدت ارائه می شود.
وی گفت: رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی در چهار حوزه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر و کشاورزی است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مازندران در پاسخ به میزان شهریه در سال جدید نیز گفت: شهریه های مراکز علمی کاربردی بسیار کمتر از سایر مراکز آموزش عالی و برای دانشجویان به صرفه است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا