خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

هشت محصول دانش بنیان در مشهد رونمایی شد

هشت محصول دانش بنیان در پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد امروز، با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی رونمایی شد.

به گزارش بازارکار و به نقل از ایلنا، چهار محصول از این تعداد برای ورود به بازار، رونمایی تجاری و چهار محصول نهایی شده و آماده برای اخذ تاییدیه های فنی برای تجاری سازی  اند که عبارتند از کیت آزمایش فوری خانگی، سکوی ابری وُرد پرس، سکوی ابری بالکچین و اتصال دهنده میکروداکت فیبر نوری است.

۲ شرکت سرمایه گذاری و آموزشی بزرگ (شتاب دهنده) به گردانندگان این طرح ها آموزش‌های لازم را برای کسب موفقیت بهتر  ارائه می‌دهند.

تمام مراحل تحقیق و توسعه این محصولات در داخل کشور ساخته و انجام شده است و این محصولات در راستای تحقق شعار سال و با هدف تقویت جایگاه شرکتهای دانش بنیان و کمک به اشتغالزایی و توسعه بازار محصولات فناور داخلی رونمایی شدند.

همچنین نمایشگاه جانبی از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری نیز در حاشیه برگزاری این مراسم برگزار می شود و بیش از ۲۰ محصول فناور از ۱۲ شرکت دانش بنیان حوزه های مختلفی چون سلامت، کشاورزی، مخابرات، خدمات ابری، امنیت سایبری و بودجه ریزی را پوشش می دهند.

همچنین نشست بررسی سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تحقق شعار سال با حضور مقامات ارشد وزارتخانه و نیز سایر مسوولان حاضر از جمله معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی حرفه ای و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزار می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا