یزدیزد- سردبیر

كشاورزي و اشتغال بانوان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد گفت: کشاورزی نقش مهمی در ایجاد اشتغال و درآمد خانوار و بویژه اشتغال بانوان دارد و لذا در این مورد همه حمایت ها و زیر ساخت های لازم باید تامین و برنامه ریزی گردد.

سید مسعود عظیمی روز سه شنبه در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان افزود: تکنولوژی گلخانه ای و کشاورزی در یزد طی این سالها بومی شده و با کمترین میزان آب نهایت استفاده در بخش کشاورزی صورت گرفته است.

وی ادامه داد:با توجه به مباحث یزد نوین ، اشتغال و آب که در اولویت همه فعالیت های استان قرار دارد لذا باید برنامه ریزی لازم تامین زیر ساخت ها در راس همه فعالیت های دستگاههای اجرایی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد گفت: باید با توجه به پتانسیلی که در هر شهرستان وجود دارد و ارائه آموزشهای لازم نسبت به اشتغال جوانان و بویژه بانوان در این بخش تلاش نمود  و تامین زیر ساخت ها بویژه در شهرستانهای خاتم، مروست ،میبد ، بافق و بهاباد و همچنین ایجاد شبکه بازار در دستور کار ارگانها بویژه جهاد کشاورزی  قرار گیرد.

عظیمی ادامه داد: آینده نگری لازم صورت گیرد تا در حوزه کشاورزی داخل و خارج شهرک های کشاورزی شاهد جهش و ایجاد ظرفیت های جدید با توجه به اقلیم هر منطقه با  نهایت صرفه جویی صورت گیرد.

وی افزود: توانمند کردن بهره برداران وظیفه جهاد کشاورزی است و تامین زیر ساخت ها نیز  باید در اولویت قرار داشته باشد و نباید محصولات استان یزد جهت صادرات و بهره برداری به استانی دیگر انتقال یابد و این زیر ساخت ها باید در استان یزد هم ایجاد شود تا کشاورزان بتوانند محصولات خود را مستقیما صادر کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد گفت:بیش از ۷۶ هزار  نفر بعنوان بهره بردار کشاورزی در استان یزد فعالیت دارند و هوای پاک و اکسیژن سالم تنها بخشی از ثمرات این بخش است و لذا  همه گونه حمایت از این حوزه باید صورت گیرد .

در این کارگروه علاوه بر دستور کار کشاورری و اشتغال بانوان و جوانان ، باشگاه کارآفرینان نوجوان و تشکیل سه باشگاه دیگر در استان و همچنین دستور جلساتی دیگر نیز در این کارگروه مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا