مازندرانمازندران- سردبیر

دانشگاه مازندران برای نخستین بار در کنار دانشگاه‌های پیشرو جهان در نظام رتبه‌بندی RUR ۲۰۲۲ قرار گرفت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از حضور دانشگاه مازندران برای نخستین بار در کنار دانشگاه‌های برتر جهان در نظام رتبه بندی (Round University Ranking) ۲۰۲۲ RUR خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازارکار ، دانشگاه مازندران که در اولین سال حضور در این نظام رتبه‌بندی شرکت کرد، توانست در زمره ۱۵ دانشگاه برتر کشور قرار گیرد.
دکتر جمال قاسمی گفت: نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان (RUR)، هر سال بیش از ۱۰۰۰ دانشگاه پیشرو جهان را در چهار محور اصلی فعالیت دانشگاه‌ها شامل آموزش، تحقیقات، تنوع بین‌المللی و ثبات مالی مورد ارزیابی قرار می‌دهد و دانشگاه‌ها را بر اساس ۲۰ شاخص گروه‌بندی می‌کن.
جماالی خاطرنشان کرد: نظام رتبه‌بندی جهانی RUR که از سال ۲۰۱۰ رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان را ارایه می‌کند در سال ۲۰۲۲، عملکرد بیش از ۱۱۰۰ دانشگاه پیشرو جهان را مورد بررسی قرار داد و بر اساس گزارش اعلام‌شده، دانشگاه مازندران توانست در کنار ۱۵ دانشگاه برتر کشور، به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو جهان قرار گیرد.
نظام رتبه‌بندی جهانی RUR، در فصل بهار هر سال اطلاعات خام دانشگاه‌ها را از موسسه معتبر کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics) و در پروژه GIPP جمع‌آوری کرده و پس از آنالیز اطلاعات، دانشگاه‌های برتر جهان را رتبه‌بندی می‌کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا