آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتکسب و کارهای نوپالرستانلرستان- سردبیرمراکز رشد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای مهارت‌افزایی افراد جویای کار استفاده شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با توجه به ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف همکاری، تعامل و بهره‌مندی از این ظرفیت‌های در کار و تولید استان ضروری است و باید افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان، علی جهانی  در بازدید از جهاد دانشگاهی استان با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این نهاد در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی، علمی و تخصصی در حال فعالیت بوده که برخی فعالیت‌ها و پروژه‌های این اداره  نیز توسط این نهاد علمی و تخصصی اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: نیاز است در زمینه‌های مختلف که این نهاد توانمندی‌های لازم را دارد همکاری و تعامل بیشتری کرد.

این مسئول با بیان اینکه حلقه مفقوده اشتغال و کارجویان مهارت و کارآفرینی است، تصریح کرد: با ظرفیتی که جهاد دانشگاهی دارد می‌شود از این ظرفیت‌ها در توانمندی و مهارت‌افزایی برای افراد جویای کار استفاده کرد و این افراد را به سمت کارآفرینی و این نهاد سوق دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین و تکیه بر توان داخلی و نیروی انسانی کشور در رونق تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، عنوان کرد: امروزه کسب و کارهای خرد و خانگی به‌عنوان راهکاری مهم جهت ایجاد اشتغال و درآمد برای جوانان به ویژه دانش‌آموختگان دانشگاهی محسوب می‌شود که این اداره‌کل و جهاد دانشگاهی در اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی لازم است در اجرای طرح‌های اشتغال‌زا توان بیشتری گذاشت.

جهانی ادامه داد: ضمن بازدیدی که از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان داشتیم امکانات بسیار خوب و قابل قبولی در این مرکز وجود دارد که جای تقدیر دارد.

این مسئول گفت: نیاز است با تعامل همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان ذیربط اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد و ضمن تقویت این مرکز، ضرورت دارد تا توسعه یابد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا