خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

ایجاد بیش از ۳۰ درصد اشتغال خراسان رضوی توسط کمیته امداد امام خمینی

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی گفت: بیش از ۳۰ درصد اشتغال خراسان رضوی توسط کمیته امداد امام خمینی ایجاد می شود.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،  سلمان دانشور در سفر به شهرستان بردسکن در بازدید از چند طرح و مرکز نیکوکاری با بیان اینکه امسال در حوزه اشتغال ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به کمیته امداد استان اختصاص پیدا کرده است گفت: تعهد اشتغال کمیته امداد استان در سال جاری ۳۵ هزار فرصت و شغل ایجادی است که به طور متوسط بیش از ۳۰ درصد اشتغال استان توسط این نهاد ایجاد می‌شود.

وی از انجام بیش از ۸ هزار فعالیت عمرانی در سال گذشته در استان خبرداد و گفت: این فعالیت‌های عمرانی در حوزه ساخت مسکن، تعمییرات مسکن و گازکشی منازل محرومان بوده است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی گفت: در استان ۲۱۵ هزار خانوار مددجو تحت حمایت این نهاد هستند که در مجموع سالانه بیش از ۵۰۰ هزار نفر از خدمات کمیته امداد برخوردار می‌شوند.

دانشور با اشاره به راه اندازی ۷۰ مرکز نیکوکاری در استان افزود: بیش از ۳۰ درصد پرونده‌های این نهاد به مراکز واگذار شده است و در حقیقت کمیته امداد کار نظارتی و حاکمیتی را دراین حوزه دارد که خلیل آباد به عنوان اولین شهرستان استان ۱۰۰ درصد پرونده‌های آن به مراکز نیکوکاری واگذار شده است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۷۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان فعالیت دارند که تاپایان امسال به ۸۵۰ مرکز افزایش پیدا خواهد کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا