مازندرانمازندران- سردبیر

ایجاد بیش از ۸ هزار شغل جدید در حوزه واحد‌های صنفی آمل

رییس اتاق اصناف آمل از صدور هشت هزار و ۱۱۳ پروانه توسط اتحادیه‌های زیرپوشش این اتاق در ۴ سال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازار کار ، رییس اتاق اصناف شهرستان آمل، از صدور هشت هزار و ۱۱۳ پروانه توسط اتحادیه های زیرپوشش این اتاق و اشتغالزایی بیش از هشت هزارنفری در چهار سال در این شهرستان خبر داد.
سیداحمد کرمی در همایش روز ملی اصناف وتجلیل از خیران حامی فعالیت‌های اجتماعی حوزه اصناف شهرستان آمل افزود: دراین مدت پروانه کسبی بیش از ۵ هزار و ۲۷۲ واحد صنفی شهرستان نیز تمدید شد که بیشترین تعداد واحد‌های صادرشده درسطح استان بوده است.
وی به فعالیت بیش از ۳۰ هزار واحد کسبی توزیعی، خدمات فنی و واحد تولیدی صنفی، توزیعی وخدماتی تولیدی، خدماتی و صنفی درشهرستان آمل اشاره کرد و ادامه داد: در هر واحد تولیدی و صنفی در این شهرستان به طور میانگین ۳ تا بیش از ۱۲ نفر مشغول به کار هستند.
رییس اتاق اصناف شهرستان آمل، با اشاره به اینکه این شهرستان اکنون بالاترین آمار مربوط به واحد‌های صنفی درسطح منطقه وکشوری را دارد، اضافه کرد: این تعداد واحد‌های صنفی توسط ۵۹ اتحادیه زیرنظر اتاق اصناف شهرستان آمل فعالیت می‌کنند.
کرمی ادامه داد: براساس آمار‌های گرفته شده، پیش بینی می‌شود که بیش از ۵۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان آمل دربازاروکسب وکار‌های مرتبط با اتاق اصناف شهرستان آمل مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: به طور میانگین اکیپ‌های مختلفی از سوی اتاق اصناف دربخش‌های مختلف با حضورمیدانی همکاران حوزه نظارت وبازرسی دربازار حضور دارند و یا درقالب اکیپ‌های مشترک با اداره تعزیزات حکومتی به صورت گشت سیار برعملکرد واحد‌های صنفی سطح شهرستان نظارت و درصورت شکایت وگلایه‌های مردمی بلافاصله رسیدگی می‌کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا