یزدیزد- سردبیر

آمادگی کامل استان برای کاهش تصدی گری دستگاه های فرهنگی در امور این حوزه و واسپاری بخشی از امور به مردم

استاندار یزد با بیان اینکه امروز قدرت ها و جوامع بزرگ هزینه های مصروف در امر تبلیغاتشان به مراتب بیشتر از هزینه های آن ها در حوزه تسلیحاتی و نظامی است، خاطرنشان کرد: این امر موید این است که جنگ از عرصه سخت و نظامی به عرصه جنگ اندیشه ای، روایتی و شناختی رسیده و باید زمینه نقش آفرینی افراد و دستگاه های مرتبط با این حوزه ها بیش از پیش فراهم شود. پنج‌شنبه 02 تیر 1401

دکتر مهران فاطمی در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) و هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی، به کلیه مجاهدین مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی استان به واسطه سامان اقدامات و فعالیت های ارزشمند ذیل اهداف و برنامه های این سازمان، خداقوت گفت.
وی با بیان اینکه امروز قدرت ها و جوامع بزرگ هزینه های مصروف در امر تبلیغاتشان به مراتب بیشتر از هزینه های آن ها در حوزه تسلیحاتی و نظامی است، خاطرنشان کرد: این امر موید این است که جنگ از عرصه سخت و نظامی به عرصه جنگ اندیشه ای، روایتی و شناختی رسیده و باید زمینه نقش آفرینی افراد و دستگاه های مرتبط با این حوزه ها بیش از پیش فراهم شود.
استاندار یزد با اشاره به وجود فهرست بلندی از اولویت ها و مسائل در استان و لزوم توجه بیشتر، برنامه ریزی و سامان اقدامات لازم در راستای آن مسائل، اظهارداشت: با این وجود کلیه این مسائل و اولویت ها معموم و دو حوزه “فرهنگ” و “محیط زیست” امامین جماعت آن ها در مسیر پیشرفت و تعالی استان هستند و روح حاکم بر تمام مسائل و برنامه ریزی های استان باید مبتنی بر ملاحظات و پیوست های این دو حوزه باشد.
دکتر فاطمی ادامه داد: منظور از فرهنگ؛ فرهنگ دینی است و ما فرهنگ برآمده از قرآن، اهل بیت(ع) و آل الله را پذیرفته و به عنوان مبنا قرار می دهیم و این فرهنگ هیچ تضاد و مغایرتی با فرهنگ ایرانی ما ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت توجه به دستگاه های فرهنگی و تبلیغی و فراهم سازی بستر فعالیت های آن ها، بیان کرد: متاسفانه سهم اعتباری دستگاه های فرهنگی بسیار ناچیز بوده اما با تدابیر اندیشیده شده، امسال اعتبارات فرهنگی افزایش خواهد داشت.
دکتر فاطمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دو شعار “ایران قوی” و “دولت مردمی” به عنوان شعارهای دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: طرح شعار “دولت مردمی” صرفا به معنای تواضع، صداقت و اخلاق مداری مدیران و مسئولین این دولت نیست بلکه یک وجه آن ایجاد زمینه حضور پر رنگ مردم در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی و مردمی سازی امور است.
وی در ادامه با تاکید بر تهیه مدلی جهت تقویت حضور مردم در زمینه های مربوط به مسائل فرهنگی و مردمی سازی عرصه تبلیغ و فعالیت های فرهنگی، گفت: نقش دولت هدایت، حمایت و نظارت بر امور است و ما آمادگی کامل برای کاهش تصدی گری دستگاه های فرهنگی در امور این حوزه و واسپاری بخشی از امور به مردم را داریم.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جنگ؛ جنگ روایت ها است، اظهارداشت: دولت سیزدهم از شخص رئیس جمهور تا وزرا، استانداران و مدیران به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند و تاکنون اقدامات زیادی انجام داده و در حال انجامند و انتظار می رود رسانه ها اقدامات و دستاوردها را به درستی منعکس کنند.
دکتر فاطمی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در سخنرانی دیروز ایشان در دیدار با دست اندرکاران کنگره شهدای جامعه عشایری کشوری، گفت: ایشان در این دیدار بیان کردند که هر کس مردم را از آینده ناامید کند برای دشمن کار می کند؛ چه بداند، چه نداند.

وی در ادامه به تبیین برخی از اقدامات تحولی انجام شده و در حال انجام در استان از زمان تغییر دولت و طی 8-9 ماه اخیر پرداخت و تصریح کرد: یکی از دغدغه ها و مطالبات جدی استان، مسائل مربوط به حوزه آب استان است که با دستور شخص رئیس جمهور جهت حل دغدغه های استان های درگیر با تنش های آبی کمیته آب برای چهار استان خوزستان،  چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد تشکیل شد.

استاندار یزد با اشاره به تشکیل قریب به ده جلسه کمیته مذکور با حضور معاون اول رئیس جمهور، چهار تن از وزرا، دستگاه های متولی و استانداران، افزود: در جریان این جلسات پروژه های آبی استان ها در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به تصویب رسیده و در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر فاطمی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز جهت اجرای برنامه های کوتاه مدت استان مبلغی قریب به دو هزار میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: یکی از این پروژه ها، خط پدافندی آب با حجم سرمایه گذاری 700 میلیارد تومان است که این خط با هدف استفاده در مواقع اضطراری قطع آب استان و افزایش تاب آوری آبی از ۲۴ ساعت به ۱۰ روز بوده و اعتبار اجرای کامل آن؛ با احداث ایستگاه پمپاژ به اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان، به ۹۰۰ میلیارد تومان می رسد.
وی از پیشرفت فیزیکی کنونی ۹۰ درصدی این خط پدافندی و اتمام ان تا نیمه تیرماه خبرداد.
استاندار یزد از عزم جدی استان جهت اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان خبرداد و گفت: برنامه ریزی ها و پیگیری های لازم در این زمینه در حال انجام است.
دکتر فاطمی در ادامه به سفر رئیس جمهور به استان یزد در اواخر آذر ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: از ابتدای دی ماه تاکنون، ۱۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر پرداخت شده که این اعتبار معادل بودجه سه سال استان یزد است که این بودجه ها نیز عموما تحقق 100 درصدی نداشتند.
وی در ادامه افزایش ضریب واکسیناسیون استان از قریب به 15 درصد به بالای ۹۰ درصد در دوز اول و دوم و صفر شدن مرگ و میر در استان را حاصل برگزاری مستمر جلسات ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور و متعاقب آن استان و برنامه ریزی های به موقع دانست.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش از  راه اندازی شرکت پروازی استان یزد با حجم سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیارد تومان و با مشارکت بخش صنعت؛ تا پایان مهرماه خبرداد.
دکتر فاطمی در ادامه به سیل اخیر شهر یزد اشاره کرد و با بیان اینکه دوره بازگشت این سیل ۱۰۰ ساله است، گفت: براساس گزارش های موجود متوسط بارش سالانه شهر یزد ۴۷ میلی متر است در حالیکه در جریان این بارندگی، حدود ۶۰ درصد بارش یک سال ظرف مدت ۵۰ دقیقه به ثبت رسید.
وی با با بیان اینکه همه دستگاه های ذی ربط برای مدیریت بهتر سیل اخیر به میدان آمدند، اظهارداشت: خوشبختانه این سیل تلفاتی جانی نداشت و در این مدت خسارت تک تک خانه  ها توسط تیم های ارزیاب محاسبه و قریب به اتفاق خسارات برآورد شده پرداخت شده و در حال پرداخت.
استاندار یزد با اشاره به نشر اکاذیب در فضای مجازی پیرامون برخی عملکردها و فعالیت های دولت، خاطرنشان کرد: یکی از ماموریتهای اصلی دستگاه های تبلیغی جهاد تبیین است و باید شاهد  تبلیغات اثربخش برای مقابله با این جریان سازی ها باشیم.
شایان بذکر است که در پایان این مراسم از کتاب ره توشه تبلیغ رونمایی و از برگزیدگان حوزه تبلیغات اسلامی تجلیل شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا