پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

نمایشگاه دستاوردهای جهاددانشگاهی تصویری روشن از گستره کار این نهاد است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی: نمایشگاه دستاوردهای جهاددانشگاهی تصویری روشن از گستره کار این نهاد است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای جهاددانشگاهی گفت: این نمایشگاه جلوه‌ای از توانمندی‌ها و قابلیت‌های جهاددانشگاهی است و این نهاد با ورود به حوزه‌های مختلف علمی تبدیل به یکی از ارکان مهم «ما می‌توانیم» شده است.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، غلامرضا منتظری نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای و توانمندی‌های جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ با تاکید بر این که این نمایشگاه دارای چند مزیت است، گفت: نخستین مزیت نمایشگاه دستاوردهای جهاددانشگاهی اول این است که به خوبی تصویری روشن از گستره کار جهاددانشگاهی را نشان می‌دهد. قابلیت‌ها و دستاوردهایی که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، پنجره امید را به روی انسان باز می‌کند.
نماینده مردم گرگان افزود: دومین مزیت نمایشگاه دستاوردهای جهاددانشگاهی آن است که این نمایشگاه در سکوت خود با مخاطب حرف می‌زند و اگر به آثار توجه کنیم، پیام‌های بسیاری را دریافت می‌کنیم. این نمایشگاه جلوه‌ای از توانمندی‌ها و قابلیت‌های جهاددانشگاهی است و این نهاد با ورود به حوزه‌های مختلف علمی تبدیل به یکی از ارکان مهم «ما می‌توانیم» شده است.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی همچنین، وجود روحیه جهادی در مجموعه جهاددانشگاهی را یکی از مزیت‌های این نهاد عنوان و اظهار کرد: مزیت دیگر جهاددانشگاهی نسبت به سایر سازمان‌ها، وجود روحیه جهادی است. امروز کشور برای رسیدن به قله‌های پیشرفت، عظمت و اقتدار نیازمند مدیریت جهادی است؛ با این مدیریت ایرانی قوی شکل می‌گیرد.
منتظری در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت تقنینی و بودجه‌ای مجلس از مجموعه‌ جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مربوط به مجلس برای حمایت از جهاددانشگاهی رفع موانع قانونی در مسیر فعالیت این نهاد است؛ اگر در جایی واقعاً موانع، تزاحم و تضاد قانونی وجود داشته یا قوانینی ناکارآمد باشد، در صورت ارائه  فهرست از سوی جهاد دانشگاهی، مجلس حتماً به موضوع ورود پیدا می‌کند.
به گزارش ایسنا، وی گفت: بخش دوم حمایت‌های مجلس از جهاددانشگاهی در قالب باز کردن چتر حمایتی از طریق اعتبارات است؛ در مجلس مانند سال‌های گذشته که نسبت به موضوعات جهاد ورود کردیم، امسال هرچقدر بتوانیم موانع را از پیش روی جهاد برمی‌داریم و چتر حمایتی را باز می‌کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا