آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیر

حمایت از تولید اشتغال‌آفرین، سیاست استانداری آذربایجان شرقی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه سیاست استانداری آذربایجان شرقی، حمایت از تولید اشتغال آفرین است، گفت: ما در دل واحدهای تولیدی استان هستیم تا با ارایه طرح و راه حل، هم به تولیدات تولیدکنندگان کمک کرده و هم از حقوق قانونی کارگران دفاع کنیم.

به گزارش بازارکار، تراب محمدی در بازدید از کارخانه های کبریت توکلی و کمپرسورسازی، با مدیران، عوامل و کارگران این واحدهای تولیدی گفت و گو کرد و از نزدیک مراحل ساخت، تولیدات و مشکلات پیش روی تولید در این کارخانجات را مورد بررسی قرار داد.
وی با بیان اینکه مجموعه مدیریتی استان ارتقای سرمایه گذاری و تولید را اصلی ترین رسالت خود پس از تأمین امنیت در سطح استان می داند، افزود: در این زمینه همه تلاش خود را انجام می‌دهیم تا شاخص های تولید و سرمایه گذاری در استان را ارتقا دهیم.
وی با بیان اینکه کمپرسورسازی از نمادهای هویتی عرصه تولید استان می باشد، اضافه کرد: این مجموعه خط قرمز تولید بوده و باید با حضور به موقع مشکلات آن حل شود.
گفتنی است؛ در این بازدید مدیران کبریت توکلی و کمپرسور سازی نیز به تفصیل مشکلات خود را اعم از کمبود سرمایه در گردش، بازپرداخت وام های بانکی، بدهی مالیاتی، صدور مجوزها، تامین مواد اولیه، وجود برخی مقررات زائد با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در میان گذاشتند.
کبریت توکلی به عنوان اولین کبریت ثبت شده‌ ی ایرانی در سال ۱۲۹۷ شمسی توسط تقی توکلی در شهر تبریز پایه گذاری شده است؛ در این کارخانه ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و پنج هزار نفر به طور غیرمستقیم کار می کنند.
شرکت کمپرسورسازی تبریز نیز با ۱۱۰ نفر کارگر از تولیدکنندگان اصلی تجهیزات ایستگاه های سوخت گاز، مسوم به سی ان جی، در ایران بوده و ۳۰ درصد جایگاه کشور متعلق به تبریز است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا