آموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

لزوم حمایت از تشکل‌های کشاورزی، نظام صنفی بازوی توانمند جهاد کشاورزی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: لزوم حمایت از تشکل‌های کشاورزی، نظام صنفی بازوی توانمند جهاد کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان، سید عماد شاهرخی در جلسه نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی، اظهار کرد: اعتقاد شخصی و سازمانی من این است که نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی از مؤلفه‌ها و محرک‌های اصلی در حوزه تولید و توسعه بخش کشاورزی است و بزرگ‌ترین تشکل غیردولتی کشاورزی در کشور است.

وی تصریح کرد: هر چه این تشکل قوی‌تر و کارآمدتر باشد بی‌تردید شاهد فرآیند توسعه و تولید محصولات کشاورزی در استان خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به تعامل و حمایت متقابل بین نظام صنفی و سازمان جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: به این امر معتقدم که بدون مشارکت، هم‌افزایی و حمایت نمی‌توانیم شاهد گام‌های مؤثری در امر تولید و توسعه در بخش کشاورزی باشیم و زمانی که بخش دولتی توان و ظرفیت کافی در توسعه بخش کشاورزی ندارد در این شرایط مکانیسم نظام صنفی که به‌ تعبیری بازوی اجرایی حوزه کشاورزی محسوب می‌شود می‌تواند به توسعه بخش کشاورزی کمک کند، ما نیز به این همکاری و تعامل نیازمندیم و در جهت حمایت از این تشکل کوتاهی نخواهیم کرد.

شاهرخی با بیان اینکه نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان ظرفیت‌های قانونی خوبی دارد، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنیم این مجموعه یک اتاق فکر تشکیل دهد تا به راهکارهایی برای پیشبرد بهتر اهداف جهاد برسد و چنانچه این راهکارها جنبه علمی و اجرایی داشته باشد حتماً از آن پشتیبانی خواهیم کرد.

وی بیان کرد: نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان سهم بسزایی در افزایش تولید، کشت قراردادی، جهش تولید در دیمزارها، برندسازی و بازاریابی محصولات کشاورزی دارد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا