پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

امکان انتخاب ۱۰۰ کدرشته محل؛ ظرفیت ۴ هزار نفری برای پذیرش دستیار تخصصی پزشکی

برای پذیرش دستیار تخصصی در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تعداد ۴ هزار نفر ظرفیت در نظر گرفته شده و امسال تعداد یک هزار و ۱۳۱ نفر نیز به سهمیه بومی مناطق محروم اختصاص یافته است.

ظرفیت ۴ هزار نفری برای پذیرش دستیار تخصصی پزشکی

برای پذیرش دستیار تخصصی در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تعداد ۴ هزار نفر ظرفیت در نظر گرفته شده و امسال تعداد یک هزار و ۱۳۱ نفر نیز به سهمیه بومی مناطق محروم اختصاص یافته است.

به گزارش بازارکار، چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی صبح پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تعداد ۳۲ حوزه امتحانی و ۳۰ شهر کشور برگزار و نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی دوره چهل و نهم ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شد.

در آزمون دستیاری دوره چهل و نهم ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر حائز شرایط بودند. از میان افراد واجد شرایط تعداد ۱۱ هزار و ۶۷ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند. تعداد ۵ هزار و ۸۶۱ نفر معادل ۴۶ درصد از داوطلبان مرد و ۶ هزار و ۸۶۴ نفر معادل ۵۴ درصد از داوطلبان زن بودند.

مهلت ارسال فرم انتخاب رشته _ محل برای داوطلبان مجاز در آزمون دستیاری پزشکی تا پنجشنبه ۹ تیر است و داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب ۱۰۰ رشته محل آموزشی مورد علاقه خود به ترتیب اولویت اقدام کرده و فرم انتخاب رشته – محل تکمیل شده خود را تا پایان موعد مقرر از طریق اینترنت ارسال کنند.

چنانچه داوطلب به هر دلیل در موعد مقرر نسبت به تکمیل و ارسال فرم اینترنتی انتخاب رشته – محل اقدام نکنند به منزله انصراف داوطلب از فرآیند انتخاب رشته – محل تلقی شده و فرد مذکور از فرآیند پذیرش حذف خواهد شد.

داوطلبان پس از مطالعه کامل دفترچه راهنما و دقت در کارنامه و نمره و رتبه خود ملاحظه کلیه رشته محل‌ها باید از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش به نشانی www.sanjeshp.ir با وارد کردن کدملی و تلفن همراه و دریافت کد یک بار رمز، وارد سامانه شده و نسبت به انتخاب رشته محل تحصیل اقدام کنند.

داوطلبان با سهمیه بومی مناطق محروم که مبادرت به انتخاب رشته_ محل‌های مناطق محروم می‌کنند، لازم است علاوه بر انتخاب رشته و دانشگاه محل تحصیل، محل تعهد خود را نیز انتخاب کنند. در صورتیکه داوطلب در موعد مقرر انتخاب رشته نکرده باشد، امکان انتخاب رشته محل مجدد وجود نداشته و واجد شرایط پذیرش نخواهد بود.

استفاده از سهمیه‌های ایثارگری در یک مقطع طبق قانون تنها یکبار امکان پذیر است، لذا اگر داوطلبی از این سهمیه استفاده کرده و قبول شود، در صورت انصراف از ثبت نام یا ادامه تحصیل، مجدداً مجاز به استفاده از سهمیه نیست.

پذیرش نهایی از بین افراد واجد شرایط با رعایت مقررات و مصوبات مربوطه و دستورالعمل چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی بوده و اخذ کارنامه و فرم انتخاب رشته – محل و نیز تکمیل آن به منزله مجوز جهت پذیرش شناخته نمی‌شود.

کلیه داوطلبان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که در حال انجام خدمت نظام وظیفه و خدمات طرح نیروی انسانی هستند، در صورت کسب قبولی نهائی، تا تاریخ یک مهر ۱۴۰۱ ملزم به دریافت گواهی پایان خدمت، ترخیص، یا معافیت تحصیلی هستند. در صورت عدم صدور گواهی ترخیص و یا معافیت تحصیلی تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ قبولی این افراد کان لم یکن تلقی خواهد شد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچگونه مسئولیتی در زمینه ترخیص یا معافیت تحصیلی مشمولین در حال انجام خدمت نظام وظیفه بعهده نخواهد داشت.

کلیه افراد واجد شرایط شرکت در آزمون پذیرش ملزم به اتمام دوره آموزشی حداکثر تا تاریخ یک مهر ۱۴۰۱ هستند، در غیر این صورت قبولی ایشان کان لم یکن تلقی می‌شود. ارسال فرم انتخاب رشته – محل به سایر طرق به غیر از سایت اینترنتی به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد.

کلیه پذیرفته شدگان در تمامی سهمیه‌ها مکلف به انجام خدمات تعهدات قانونی خود در مناطق مورد نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (با صلاحدید معاونت درمان) خواهند بود.

کلیه پذیرفته شدگان در آزمون ملزم، به ارائه گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی حداکثر تا تاریخ یک مهرماه ۱۴۰۱ به دانشگاه محل پذیرش هستند، در غیر این صورت قبولی ایشان کان لم یکن تلقی می‌شود.

براساس دفترچه سه گروه ظرفیت برای این دوره از پذیرش دستیاری تخصصی در نظر گرفته شده است.

جدول شماره دو کل پذیرش دستیاری را در چهل و نهمین دوره بدون تفکیک سهمیه‌ها و در یک نگاه را نشان می‌دهد. بر این اساس ظرفیت کلی پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در دوره چهل و نهم میزان ۴ هزار نفر است که بیشترین ظرفیت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۴۸۰ ظرفیت و کمترین ظرفیت مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی دزفول و بجنورد هر کدام با ۳ نفر ظرفیت است.

همچنین رشته بیهوشی با ۳۳۰ نفر، طب اورژانس با ۳۲۴ نفر و رشته بیماری‌های داخلی با ۳۱۴ نفر بالاترین میزان ظرفیت و رشته پزشکی هسته‌ای و پزشکی ورزشی هر کدام با ۱۷ نفر ظرفیت پایین‌ترین میزان ظرفیت را دارا است.

جدول شماره ۲: کل ظرفیت پذیرش دوره چهل و نهم دستیاری پزشکی (بدون تفکیک سهمیه‌ها)

دانشگاه ظرفیت
دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ۸۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ۲۴۷ نفر
دانشگاه علوم پزشکی اهواز ۱۸۴ نفر
دانشگاه علوم پزشکی ایران ۳۳۶ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بابل ۷۱ نفر
دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ۵۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۱۸۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی تهران ۴۸۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۸۳ نفر
دانشگاه علوم پزشکی زنجان ۸۳ نفر
دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۲۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ۴۰۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۲۱۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی کاشان ۵۶ نفر
دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۰۳ نفر
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۱۲۱ نفر
دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۸۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی قزوین ۵۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۹۷ نفر
دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۲۱۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی همدان ۹۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی یزد ۸۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی ارتش ۳۱ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) ۸۱ نفر
دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ۱۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی کردستان ۶۹ نفر
دانشگاه علوم پزشکی اراک ۵۶ نفر
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ۳۹ نفر
دانشگاه علوم پزشکی گلستان ۴۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ۳۱ نفر
دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ۳۴ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۳۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۱۶ نفر
دانشگاه علوم پزشکی لرستان ۲۴ نفر
دانشگاه علوم پزشکی قم ۵۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی فسا ۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی ایلام ۱۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۱۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ۱۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی جهرم ۱۴ نفر
دانشگاه علوم پزشکی زابل ۱۳ نفر
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۱۲ نفر
دانشگاه آزاد اسلامی ۴ نفر
دانشگاه علوم پزشکی البرز ۴۳ نفر
دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۳ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بجنورد ۳ نفر
مجموع ظرفیت ۴ هزار نفر

ادامه جدول شماره ۲ ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی پزشکی به تفکیک رشته‌ها

رشته‌ها ظرفیت پذیرش
جراحی کلیه و مجاری ادراری ۴۲ نفر
کودکان ۲۵۱ نفر
آسیب شناسی ۵۵ نفر
زنان و زایمان ۱۷۴ نفر
ارتوپدی ۸۹ نفر
بیماری‌های مغز و اعصاب ۶۷ نفر
بیماری‌های داخلی ۳۱۴ نفر
بیماری‌های عفونی و گرمسیری ۶۵ نفر
بیماری‌های قلب و عروق ۱۱۱ نفر
بیهوشی ۳۳۰ نفر
بیماری‌های پوست ۶۲ نفر
جراحی عمومی ۲۵۸ نفر
جراحی مغز و اعصاب ۱۴۶ نفر
چشم پزشکی ۹۲ نفر
رادیوانکولوژی ۳۳ نفر
رادیولوژی ۲۱۳ نفر
روانپزشکی ۱۹۷ نفر
گوش گلو و بینی و جراحی سروگردن ۸۰ نفر
پزشکی هسته‌ای ۱۷ نفر
طب کار ۲۷ نفر
پزشکی قانونی ۱۹ نفر
پزشکی فیزیکی و توانبخشی ۵۱ نفر
طب اورژانس ۳۲۴ نفر
پزشکی ورزشی ۱۷ نفر
طب هوا و فضا (ظرفیت نیروهای نظامی)
پزشکی اجتماعی ۳۶ نفر

نکته:

در رشته تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) صرفاً اعضاء رسمی ارتش، ناجا، وزارت دفاع و آزاد مجاز به انتخاب این رشته محل هستند.

در صورت عدم تکمیل ظرفیت رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با داوطلبان بورسیه و یا اعضای رسمی نیروهای مسلح، ظرفیت باقیمانده به داوطلبان آزاد تعلق می‌یابد.

کد رشته‌های آزاد و بومی مناطق محروم جدا است لذا داوطلبان دارای سهمیه مناطق محروم می‌توانند کلیه رشته محل‌ها را به صورت آزاد و یا محروم به دلخواه انتخاب کنند.

ظرفیت رشته محل‌های مناطق محروم در صورت عدم تکمیل توسط داوطلبان متقاضی رشته‌های این سهمیه به سهمیه آزاد تخصیص می‌یابد.

جدول شماره یک ظرفیت استان‌ها را در هر رشته برای داوطلبان سهمیه بومی مناطق محروم جهت سپردن تعهد به مناطق محروم استان‌ها و شهرها نشان می‌دهد. مجموع ظرفیت سهمیه بومی مناطق محروم در این دوره پذیرش دستیار پزشکی تعداد یک هزار و ۱۳۱ نفر است.

جدول نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی در هر رشته جهت سپردن تعهد به مناطق محروم استان‌های محل استقرار آن دانشگاه‌ها

دانشگاه رشته‌ها محل‌های تعهد تعداد مورد نیاز
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آسیب شناسی. ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های پوست. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان پارس آباد، مشگین شهر، گرمی، کوثر، بیله سوار ۳۲ نفر
دانشکده علوم پزشکی اسدآباد ارتوپدی. بیماری‌های داخلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس اسدآباد ۶ نفر
دانشکده علوم پزشکی اسفراین ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. بیماری‌های پوست. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی اسفراین ۲۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. بیماری‌های پوست. طب فیزیکی و توانبخشی. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی نائین، شهرضا، فریدونشهر، خوانسار، نطنز، بادرود، گلپایگان، فریدن، تیران و کرون، خوروبیابانک، چادگان، میمه، سمیرم، اردستان، نجف آباد، خمینی شهر ۴۶ نفر
دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. بیماری‌های پوست. توانبخشی. جراحی عمومی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی نیکشهر، راسک، دلگان، فنوج، مهرستان، کنارک، ایرانشهر، چابهار ۴۷ نفر
دانشگاه علوم پزشکی ایلام ارتوپدی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان آبدانان، دهلران، دره شهر، شیروان، ملکشاهی، بدره، مهران، شیروان، ایوان ۳۱ نفر
دانشگاه علوم پزشکی آبادان ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. بیماری‌های پوست. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی آبادان، شادگان، اروندکنار، خرمشهر ۳۱ نفر
دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی ملکان، شبستر، اهر، چارویماق، ورزقان، عجب شیر، هریس، هشترود، بناب، کلیبر، میانه ۴۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی ارومیه آسیب شناسی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. چشم پزشکی. رادیولوژی. زنان و زایمان. کودکان میاندوآب، نقده، تکاب، سردشت، شوط، ماکو، پلدشت، شاهین دژ، چالدران، پیرانشهر، چایپاره ۲۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بم بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان بم، نرماشیر، ریگان، فهرج ۱۹ نفر
دانشکده علوم پزشکی بهبهان ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. جراحی مغز و اعصاب. طب اورژانس. کودکان بهبهان ۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی کنگان، دیر، گناوه، دیلم، دشتستان، تنگستان، دشتی ۳۶ نفر
دانشگاه علوم پزشکی تربت جام آسیب شناسی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیهوشی. بیماری‌های پوست. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان تربت جام ۹ نفر
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بیماری‌های داخلی. آسیب شناسی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیماری‌های اعصاب. بیهوشی. بیماری‌های پوست. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان زاوه، مه ولات، تربت حیدریه ۲۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. رادیولوژی. کودکان خفر ۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. توانبخشی. بیماری‌های پوست. جراحی عمومی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. گوش و حلق و بینی. کودکان کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب، جیرفت ۳۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی لردگان، بروجن، مالخلیفه، کوهرنگ، اردل، ناغان ۲۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان فردوس، طبس، قاین، زیرکوه، سرایان، بشرویه، درمیان، سربیشه، نهبندان ۴۹ نفر
دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی سرخس، بردسکن، درگز، کاشمر، تایباد، رشتخوار، قوچان، باخزر، خلیل اباد، فریمان، خواف ۵۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی بجنورد ارتوپدی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. جراحی مغز و اعصاب. رادیولوژی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان جاجرم، مانه و سملقان، راز و جرگلان، شیروان، فاروج ۲۳ نفر
دانشکده علوم پزشکی خلخال بیماری‌های عفونی. بیهوشی. طب اورژانس. کودکان خلخال ۶ نفر
دانشکده علوم پزشکی خمین بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. رادیولوژی. گوش و حلق و بینی خمین ۴ نفر
دانشگاه علوم پزشکی اهواز ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. بیماری‌های پوست. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. گوش و حلق و بینی دشت آزادگان، مسجدسلیمان، رامهرمز، ایذه، اندیمشک، شوش، باغملک، امیدیه، گتوند، ماهشهر ۶۴ نفر
دانشکده علوم پزشکی خوی آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های پوست. بیماری‌های عفونی. بیهوشی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. رادیولوژی. رادیوانکولوژی. طب اورژانس. طب فیزیکی و توانبخشی. گوش و حلق و بینی خوی ۱۳ نفر
دانشکده علوم پزشکی دزفول بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان دزفول ۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان زنان و زایمان. طب اورژانس انار ۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی زابل ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیهوشی. بیماری‌های پوست. جراحی عمومی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. طب اورژانس. گوش و حلق و بینی زابل، هیرمند، زهک ۱۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیماری‌های پوست. توانبخشی. جراحی عمومی. جراحی مغز و اعصاب. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. روانپزشکی. کودکان. گوش و حلق و بینی سراوان، خاش ۱۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی زنجان رادیولوژی. جراحی عمومی. طب اورژانس. خدابنده ۳ نفر
دانشکده علوم پزشکی ساوه بیماری‌های داخلی. یهوشی. جراحی عمومی. زنان و زایمان. کودکان زرندیه ۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار آسیب شناسی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. زنان و زایمان.
طب اورژانس. کودکان
سبزوار ۹ نفر
دانشکده علوم پزشکی سراب بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. رادیولوژی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان سراب ۱۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. جراحی عمومی مهدیشهر، آرادان ۴ نفر
دانشکده علوم پزشکی سیرجان ارتوپدی. جراحی مغز و اعصاب. بیماری‌های قلب و عروق. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های اعصاب. بیهوشی. رادیولوژی. کودکان. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. چشم پزشکی. طب اورژانس سیرجان ۱۱ نفر
دانشگاه علوم پزشکی شاهرود کودکان میامی یک نفر
دانشکده علوم پزشکی شوشتر ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی شوشتر ۱۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی.
بیماری‌های پوست. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی
لامرد، استهبان، اشکنان، اقلید، آباده، ممسنی، قیروکارزین، داراب، مهر، فیروزآباد، ارسنجان، فراشبند، زرین دشت، سرچهان، پاسارگاد، خرم بید، بوانات، نیریز، لامرد، کازرون ۵۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی فسا ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های عفونی. بیهوشی. توانبخشی. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی فسا ۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی قزوین زنان و زایمان. بیماری‌های قلب و عروق. رادیولوژی. طب اورژانس. کودکان آبیک، بوئین زهرا، البرز، تاکستان ۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی کاشان بیماری‌های داخلی. زنان و زایمان آران و بیدگل ۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی کردستان ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. بیماری‌های پوست. توانبخشی. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی کامیاران، بیجار، مریوان، دهگلان، سروآباد، سقز، بانه، قروه ۴۱ نفر
دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیهوشی. جراحی عمومی. زنان و زایمان. رادیولوژی. طب اورژانس. کودکان بافت، رابر، ارزوئیه، کوهبنان، راور ۱۸ نفر
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه آسیب شناسی. ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیماری‌های عفونی. جراحی عمومی. چشم پزشکی. رادیوانکولوژی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان پاوه، سنقر، قصر شیرین، سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، جوانرود، گیلانغرب، هرسین، اسلام آباد غرب ۳۱ نفر
دانشکده علوم پزشکی گراش ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. روانپزشکی. طب اورژانس. طب فیزیکی و توانبخشی گراش ۶ نفر
دانشگاه علوم پزشکی گلستان ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. رادیولوژی. زنان و زایمان. کودکان. گوش و حلق و بینی کلاله، مراوه تپه، بندرگز، آزاد شهر، رامیان، آق قلا، علی آباد ۱۹ نفر
دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیهوشی رودبار یک نفر
دانشگاه علوم پزشکی گناباد آسیب شناسی. بیهوشی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. پزشکی هسته‌ای. توانبخشی. جراحی عمومی. جراحی مغز و اعصاب. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی گناباد، بجستان ۱۴ نفر
دانشکده علوم پزشکی لار ارتوپدی، بیماری‌های داخلی، بیهوشی، جراحی عمومی، رادیوانکولوژی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی لار، بیرم، خنج ۱۰ نفر
دانشگاه علوم پزشکی لرستان ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیهوشی. بیماری‌های پوست. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. رادیولوژی. روانپزشکی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان الشتر، بروجرد، کوهدشت، دورود، الیگودرز، پلدختر، دوره، سپیددشت، ازنا ۲۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیماری‌های قلب و عروق زیرآب یک نفر
دانشکده علوم پزشکی مراغه آسیب شناسی. ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. روانپزشکی. طب اورژانس. کودکان مراغه ۹ نفر
دانشگاه علوم پزشکی اراک بیماری‌های داخلی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. روانپزشکی. زنان و زایمان. کودکان خنداب، تفرش، دلیجان، محلات، کمیجان، آشتیان ۱۵ نفر
دانشگاه علوم پزشکی نیشابور آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق.
بیهوشی. بیماری‌های پوست. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. رادیولوژی. طب اورژانس
نیشابور ۱۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی میناب، قشم، خمیر، بندرلنگه، بستک، جاسک، سیریک، بشاگرد، ابوموسی، پارسیان، حاجی آباد، رودان ۴۳ نفر
دانشگاه علوم پزشکی همدان ارتوپدی. آسیب شناسی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. بیماری‌های پوست. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. جراحی مغز و اعصاب. چشم پزشکی. رادیولوژی. زنان و زایمان. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی ملایر، کبودرآهنگ، تویسرکان، نهاوند، فامنین، رزن ۳۲ نفر
دانشگاه علوم پزشکی یزد آسیب شناسی. ارتوپدی. بیماری‌های اعصاب. بیماری‌های داخلی. بیماری‌های عفونی. بیماری‌های قلب و عروق. بیهوشی. توانبخشی. جراحی عمومی. جراحی مجاری ادراری و تناسلی. چشم پزشکی. رادیولوژی. روانپزشکی. طب اورژانس. کودکان. گوش و حلق و بینی بافق، بهاباد، تفت، مهریز، خاتم، ابرکوه، اردکان ۲۷ نفر
دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آسیب شناسی. بیماری‌های داخلی. بیهوشی. رادیولوژی. طب اورژانس گچساران، دهدشت، چرام، لنده ۸ نفر

جدول شماره یک نشان دهنده نیاز هر استان یا شهرستان به سهمیه مناطق محروم در رشته‌های مختلف مورد نیاز است. داوطلبان باید با توجه به استان محل تعهد خود دقت کنند رشته‌ای را که استان محل تعهد آنها به آن نیاز دارد را انتخاب کنند.

داوطلبان دارای سهمیه بومی مناطق محروم باید رشته را براساس نیاز شهرهای استان بومی خود از جدول شماره یک و محل تحصیل را به دلخواه در تمامی دانشگاه‌ها در جدول شماره دو انتخاب کنند.

جدول شماره سه برنامه آموزشی دستیاری مشترک یا joint است که در واقع برخی از رشته‌ها در دانشگاه‌ها با همکاری دانشگاه دیگری برگزار می‌شود مثلاً آموزش رشته دستیاری روانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان (مبدا) با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز (مقصد) انجام می‌شود.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که این برنامه‌ها نهایی نیست و ممکن است با توجه به امکانات و برنامه دانشگاها تغییر کند. این جدول به دلیل امکان تغییر در اینجا ذکر نشده است. همچنین ظرفیت‌های بورسیه نیروهای نظامی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته ذکر شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا