پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

بازدید اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت افغانستان از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک، متوسط و دانش بنیان شهرک‌های صنعتی ايران

اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت افغانستان از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط كشور بازدید كردند.

در این بازدید که در دومین روز برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط انجام شد، مهمترین توانمندی‌های فناورانه، نوآورانه و صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط و دانش بنیان مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشورمان براي هيأت افغانستاني تشريح شد.

به گزارش بازارکار از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در این بازدید که در دومین روز برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط انجام شد، مهمترین توانمندی‌های فناورانه، نوآورانه و صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط و دانش بنیان مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشورمان براي هيأت افغانستاني تشريح شد.

فعالان اقتصادی عضو خانه صنعت، معدن و تجارت افغانستان همچنین در نشست‌هاي رودررو (B2B) با شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه، با آخرین دستاوردهای فناورانه بنگاه‌های کوچک و متوسط و دانش بنیان ايران آشنا شدند.

نخستين نمایشگاه توانمندی‌های صادراتي شركت‌هاي كوچك و متوسط همزمان با دهه تولید و تجارت، از پنجم تا هشتم تير در سالن‌هاي شماره 6، 7 و 27 محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران پذیرای عموم علاقه‌مندان است.

در اين نمايشگاه كه با همكاري وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران داير شده است، 70 شركت دانش بنيان مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور و 30 كسب و كار نوپا (استارتاپ) در قالب يكصد غرفه حضور دارند.

شرکت‌های حاضر در طول برگزاري اين نمايشگاه نسبت به ارائه ايده‌هاي خود با حضور كارآفرينان و صاحبان صنايع اقدام می‌كنند تا در صورت جذابيت براي سرمايه گذاري، تجاري سازي شوند.

همچنين در اين مدت تورهاي صنعتي بازديد از نمايشگاه توسط واحدهاي صنعتي و هيأت‌هاي تجاري برگزار مي‌شود تا تعاملات في‌مابين شركت‌هاي دانش ‌بنيان و بنگاه‌هاي اقتصادي نيازمند استفاده از خدمات آن‌ها برقرار شود.

امسال يكم تا دهم تير به‌عنوان دهه توليد و تجارت تعيين و به ترتيب اول تیر روز “اصناف؛ نماد اقتصاد مردمی”، دوم تیر روز “تشکل‌ها؛ هم افزایی تولید و تجارت”، سوم تیر روز “تجارت و خدمات؛ هوشمندی کسب و کار”، چهارم تیر روز “رسانه؛ تبیین گر تولید و تجارت”، پنجم تیر روز “زیرساخت؛ بنیان تولید و تجارت”، ششم تیر روز “صادرات؛ تولید پایدار در تراز جهانی”، هفتم تیر روز “امنیت قضایی؛ آرامش کسب و کار”، هشتم تیر روز “تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین”، نهم تیر روز “معدن؛ فرصت ناب ارزش آفرین” و دهم تیر روز “صنعت و معدن؛ پیشران پیشرفت در گام دوم انقلاب” نامگذاری شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا