خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

اختصاص ۳۰۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به گناباد

رئیس اداره تعاون گناباد گفت: ۳۰۷ میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی در زمینه‌های مشاغل خانگی و نهادهای حمایتی از ابتدای امسال به شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سید جعفر احمدی در جلسه کارگروه اشتغال گناباد افزود: ۲۹۱ میلیارد ریال از این میزان از اعتبارات تبصره ۱۶ مخصوص نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و ۱۶ میلیارد ریال اعتبارات تبصره ۱۸ مختص مشاغل خانگی است.اختصاص ۳۰۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به گناباد

وی ادامه داد:از مجموع ۲۹۱ میلیارد ریال اعتبارات ابلاغی تبصره ۱۶، ۴۵ میلیارد ریال در قالب ۴۵ طرح اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۲۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به همت بهزیستی به بانک های عامل معرفی شدند.

معاون فرماندار گناباد هم در این جلسه با اشاره به اینکه این شهرستان امسال در سایه همدلی، رتبه نخست جذب اعتبارات اشتغالزایی استان را کسب کردگفت: باید با اهتمام همه متولیان مربوطه و کارآفرینان با بهره گیری مناسب از این تسهیلات اشتغالزایی در مسیر توسعه و رونق اقتصادی و کاهش معضل بیکاری افراد جویای کار گامهای اساسی برداشته شده است.

سید حسین شریفی مقدم افزود: از هزار و ۷۴۷ نفر تعهد گناباد در سامانه رصد اشتغال در سالجاری تاکنون ۵۷۸ نفر در این سامانه به ثبت رسیده است و این درحالیست که از ۶۲ هزار تعهد مشهد در این سامانه ۵۰۰ نفر تاکنون در سامانه فوق ثبت شده و این نشان دهنده اقدامات شاخص گناباد در این زمینه است.

وی گفت: گناباد با توجه به ظرفیت های اقتصادی، تولید و اشتغالزایی قابلیت برخورداری از چهار کافه کارآفرینی را دارد و باید بستر این موضوع فراهم بشود.

کافه کارآفرینی، فضایی پویا با امکاناتی از قبیل اینترنت، تلویزیون و گفتگو است که در آن گروه های سرمایه دار، کارآفرین و صاحبان ایده با هم تبادل اطلاعات دارند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا