فارس- سردبیر

اشتغال‌ جوانان با ارائه محصولات فرهنگی در بوستان‌ها و مراکز تجاری

رئیس دانشگاه آزاد لارستان مطرح کرد؛

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: ارائه محصولات فرهنگی در بوستان‌ها و مراکز تجاری علاوه بر ایمن‌سازی فرهنگی، باعث اشتغال‌زایی تعدادی از جوانان نیز می‌شود.
به گزارش بازار کار به نقل از خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دفتر امام جمعه شهرستان لارستان گفت: یکی از راهکارهای مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی، ارائه محصولات فرهنگی در بوستان‌ها، پارک‌ها و مکان‌هایی است که هنجارهای اجتماعی و اخلاقی مورد بی‌مهری قرار گرفته و چالش‌هایی برای فرهنگ و ارزش‌های جامعه ایجاد می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان افزود: این طرح علاوه بر ایمن‌سازی فرهنگی، باعث اشتغال‌زایی تعدادی از همشهریان نیز خواهد شد. علاوه بر تبیین نظریه، آنچه لازم بوده توجه به مقوله ارائه محصولات فرهنگی است؛ چراکه در صورت ارائه محصولات فرهنگی، علاوه بر اشتغال‌زایی و فراهم آوردن فرصت کار و تلاش برای نیروهای مؤمن و متدین برای ارائه محصولاتشان، بخشی از جامعه هدف را به این‌سو سوق داده و از خودنمایی هنجارشکنان که غافلانه و یا متعمدانه دست به هنجارشکنی می‌زنند، جلوگیری خواهد کرد.

امام جمعه شهرستان لارستان نیز گفت: برای اثربخشی حرکت‌های اثرگذار فرهنگی توأم با تدبیر لازم است که پذیرش و اقناع مردم برای موضوعات فراهم‌شده و ارتباط بین نهادهای متولی و مردم به‌خوبی برقرار شود. فراموشی و اجرانکردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر باعث ایجاد ضربات و آسیب‌های فراوان بر جامعه می‌شود و باید برای آن تدبیر و فکری جدی اندیشیده شود.

حجت‌الاسلام سیدمختار موسوی خرم تأکید کرد: دغدغه‌های مردم متدین و انقلابی به‌هیچ‌وجه نباید بی‌پاسخ مانده و توجهی به آن نشود. مکان‌های عمومی، پارک‌ها و مراکز تجاری، مکان عمومی بوده که باید نظارت بیشتری بر آنها شده و اتاق اصناف، اداره صنعت معدن و تجارت و نهادهای متولی دیگر در این باره فعال‌تر شوند. توجه نکردن در این زمینه قابل قبول نبوده و لازم است با تأمل بیشتری این موضوع مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تشکر از پیشنهاد ارائه‌شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان مبنی بر ارائه محصولات فرهنگی در بوستان‌ها و مراکز تجاری، آمادگی خود را برای حمایت از این طرح ابراز کرد و ادامه داد: در صورتی که افراد یا نهادهای دلسوز مانند گروه‌های جهادی مسئولیت اجرای این طرح را پذیرا باشند؛ دفتر امام جمعه از این پیشنهاد حمایت خواهد کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا