یزدیزد- سردبیر

یزد، بهشت سرمایه‌گذاری ایران و دارای ظرفیت بالا در ایجاد اشتغال فعال

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه یزد بهشت سرمایه‌گذاری است، از وجود بیش از ۱۰۰۰ واحد نیمه صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در یزد خبر داد.

محمدرضا علمدار یزدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران یزد با اشاره به اینکه ظرفیت تولید کاشی یزد 400 میلیون متر مربع در سال است اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین حجم تولید کاشی و سرامیک کشور در یزد تولید می‌شود.

وی از اشتغال بیش از 20 هزار نفر در صنعت کاشی و سرامیک یزد خبر داد و عنوان کرد: امروزه کاشی استان یزد به کشورهای مختلف آسیا و اروپا صادر می شود و درآمدزایی بسیار بالایی برای کشور دارد.

مدیرکل صنعت و معدن استان یزد با بیان اینکه در بسیاری از تولیدات نساجی رتبه نخست را داریم گفت: بیش از 90 درصد تولید روفرشی و پرده، بالغ بر 60 درصد پارچه پرده و رومبلی و بسیاری دیگر از تولیدات حوزه نساجی یزد ما رتبه نخست کشور را داریم.

علمدار یزدی خاطرنشان کرد: استان یزد یک و سه دهم درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اما به لحاظ تولید محصولات صنعتی و سرمایه‌گذاری کشور، 4.4 دهم درصد را به خود اختصاص داده‌ایم که برای استان افتخار بزرگی است.

وی یزد را بهشت سرمایه‌گذاری دانست و در ارتباط با دلیل این موضوع گفت: از سال 94 تا به امروز یزد رتبه اول صدور جواز تاسیس کشور را کسب کرده و در فروش زمین شهرک‌های صنعتی هم رتبه نخست کشور را داریم که نشان دهنده عملی شدن تمامی این جواز تاسیس‌ها است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا