کردستانکردستان- سردبیر

صدور ۹۰ هزار کارت بازرگانی برای مرزنشینان کردستانی/واردات ۱۸میلیون دلار کالا از بازارچه‌های موقت مرزی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۹۰ هزار کارت بازرگانی مرزنشینی برای مرزنشینان در استان صادر شده است

بختیار خلیقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: آیین‌نامه ساماندهی بازارچه‌های موقت غیررسمی در سال ۱۳۹۶ توسط هیات وزیران ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا سه بازارچه خانم‌شیخان در مریوان، مله‌خورد در سروآباد و سیرانبند در بانه ایجاد شد و افراد مشمول ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری توسط فرمانداری‌ها منطبق بر دستورالعمل‌های مربوطه شناسایی شدند.

خلیقی عنوان کرد: افراد شناسایی شده برای اعمال صدور کارت الکترونیکی مبادلات مرزنشینی و یا اضافه کردن خدمت جدید در کارت الکترونیکی مرزنشینان به وزارت صنعت، معدن، و تجارت معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: از آغاز اجرای این طرح تاکنون ۹۰ هزار کارت بازرگانی مرزنشینی در روستاهای تا شعاع ۲۰ کیلومتری مرز برای مرزنشینان در استان صادر شده است.

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، مرزنشینان داری این کارت از تسهیلات سود بازرگانی که به ازای هر نفر ۷۰۰ هزار تومان است بهره‌مند می‌شوند.

خلیقی عنوان کرد: براساس آخرین آمار ۴۰ هزار خانوار از ۱۶۸ هزار مرزنشین در استان عضو تعاونی مرزنشینان هستند.

وی از واردات ۸۰ میلیون دلار کالا از بازارچه‌های موقت مرزی وارد خبر داد و تصریح کزد: امسال ۱۷ میلیون دلار کالا از بازارچه‌های مرزی استان با کارت بازرگانی مرزنشینی وارد کشور شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا